Młodzi i Film w Koszalinie po raz 37

  • KW
  • 2018-06-22 14:06:30
Młodzi i Film w Koszalinie po raz 37
  • Foto: TV Gawex

Przez pięć dni Koszalin był stolicą polskiego młodego kina. 18 czerwca rozpoczął się 37. Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie. Pasjonaci dziesiątej muzy mogli obejrzeć ponad 100 projekcji filmowych, a także uczestniczyć w spotkaniach z aktorami oraz w towarzyszących koncertach. Nie zabrakło także rozmów z filmowcami oraz wydarzeń branżowych.

Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez organizowanych w Koszalinie. To najstarszy i największy w Polsce festiwal młodego kina. Prezentuje pełnometrażowe i krótkometrażowe profesjonalne debiuty filmowe, przede wszystkim polskie. W ostatnich dniach odbywała się jego 37 edycja.

Tegoroczna edycja to łącznie 11 filmów w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych oraz 52 tytuły w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych. Produkcje młodych reżyserów oceniane były przez grono jurorów pod przewodnictwem Xawerego Żuławskiego oraz Anny Jadowskiej. Wśród tegorocznych składów jurorskich znalazło się wielu laureatów poprzednich edycji festiwalu: operatorka Weronika Bilska, reżyser Bartosz M. Kowalski oraz reżyserki Aleksandra Terpińska i Marta Prus. Najlepsze filmy 37. Festiwalu Młodzi i Film wybiorą również Wojciech Pszoniak, Grażyna Plebanek, Natalia Fiedorczuk-Cieślak oraz Wojciech Leszczyński. Poza nagrodami regulaminowymi filmowcy mają szanse również na Nagrodę Publiczności, Nagrodę Jury Młodzieżowego, Nagrody Dziennikarzy oraz nagrody specjalne dla filmów krótkometrażowych: Canal+, marki dr Ireny Eris oraz Legalnej Kultury.

Festiwal w Koszalinie to nie tylko pokazy filmowe, ale również spotkania z reżyserami, aktorami i wszystkimi ludźmi, którzy pracują przy tworzeniu filmów. W tym roku wśród gości znaleźli się między innymi Dawid Ogrodnik, Janusz Chabior czy Aleksandra Domańska. Festiwal zakończy się w sobotę (23.06).

Obszerną relację z wydarzenia zobaczą Państwo niebawem w TV Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: