Zawodniczki AKS Darzbór Szczecinek reprezentowały Polskę w Bratysławie

• 2018-06-20 11:32:57

Z udziałem 12 państw w dniach 15.06 -17.06.2018r. odbyły się w Bratysławie Mistrzostwa Świata w Fitness Dzieci. O tytuły mistrzowskie walczyło ponad 200 młodych zawodniczek i zawodników z trzech kontynentów, w tym zawodniczki Akrobatycznego Klubu Sportowego "Darzbór" Szczecinek: Maya Bartoszek, Liwia Stańczykowska, Karolina Pietrzyk, które otrzymały powołanie z Polskiego Związku Kulturystyki i Fitness.

Dziewczęta reprezentowały nasz kraj w kategoriach wiekowych 11, 12 i 15 lat. Karolina Pietrzyk w kategorii wiekowej do lat 15 zdobyła V miejsce. Liwia Stańczykowska w kategorii wiekowej 12 lat uplasowała się na X miejscu, a Maya Bartoszek w niższej kategorii, 11 lat, ostatecznie zajęła XIII miejsce. W klasyfikacji drużynowej Polska z dorobkiem 54 punktów uplasowała się na 4 miejscu. Trenerką zawodniczek jest Wioletta Szydlak.