Uroczystość nadania imienia Izydora Fabiszaka rondu przy ulicy Parkowej i Ordona

  • KW
  • 2018-06-19 13:03:35
Uroczystość nadania imienia Izydora Fabiszaka rondu przy ulicy Parkowej i Ordona
  • Foto: TV Gawex

Na wniosek byłych uczniów szkoły, Rada Miasta Szczecinek zatwierdziła nadanie nazwy im. Izydora Fabiszaka rondu na skrzyżowaniu ulicy Parkowej i Ordona. W związku z tym, z tej okazji dziś odbyły się uroczystości nadania imienia nowemu rondu. Najpierw w siedzibie szkoły odbył się wykład poświęcony profesorowi Fabiszakowi, następnie odsłonięto tablicę pamiątkową ku pamięci zasłużonego nauczyciela.

Kolejne rondo w Szczecinku otrzymało swojego patrona. Przypomnijmy, na jednej z marcowych sesji Rady Miasta, radni podjęli uchwałę związaną z nazwami dla 7 rond zlokalizowanych na terenie Szczecinka, które do tej pory nie doczekały się jeszcze swoich patronów. Dziś (19.06) rondo przy skrzyżowaniu ulicy Parkowej i Ordona zyskało swojego zacnego patrona, zasłużonego nauczyciela I Liceum Ogólnokształcącego profesora Izydora Fabiszaka.

Uroczystość rozpoczęła się od spotkania w auli dużego ogólniaka, na którą przybyło wielu gości. Były władze miasta w osobie Wiceburmistrza Daniela Rada, Przewodnicząca Rady Katarzyna Dudź, radni, dyrektorzy i prezesi instytucji oraz firm działających na terenie miasta. Nie zabrakło również najbliższych, czyli rodziny, przyjaciół i współpracowników, jednym z nich był m.in. dyrektor Leopold Czekałowski, dyrektor szkoły w latach 1960-1972. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia biogramu profesora.

Podczas uroczystości wręczono także podziękowania byłym dyrektorom oraz nauczycielom tej szkoły. Po części oficjalnej w murach szkoły zebrani goście przenieśli się w okolice ronda na skrzyżowaniu ulicy Parkowej i Ordona, gdzie dokonano przecięcia wstęgi na tablicy z imieniem i nazwiskiem profesora.

To już drugie rondo, które w ostatnim czasie oficjalnie zyskało patrona. Już w najbliższy piątek (22.06) odbędzie się następna tego typu uroczystość. Rondo przy ulicy Trzesieckiej otrzyma nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: