Zatrzymane prawo jazdy i posiadanie 50 gramów amfetaminy - tygodniowe działania policjantów

  • KW
  • 2018-06-19 11:57:44
Zatrzymane prawo jazdy i posiadanie 50 gramów amfetaminy - tygodniowe działania policjantów
  • Foto: TV Gawex

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku w minionym tygodniu przeprowadzili wiele kontroli oraz interwencji, które między innymi poskutkowały zatrzymaniem dwóch osób z narkotykami oraz kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 59 km/h.

Czynności wykonywane przez szczecineckich kryminalnych pozwoliły na zatrzymanie 34 - letniego mieszkańca Szczecinka, który posiadał narkotyki. Do zatrzymania doszło na terenie Szczecinka. Zachowanie mężczyzny wzbudziło duże podejrzenia szczecineckich funkcjonariuszy, którzy postanowili sprawdzić co jest tego powodem. W efekcie podjętej interwencji ujawnili przy nim, a następnie w piwnicy, amfetaminę w różnej postaci. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Przeprowadzone czynności przez technika kryminalistyki wykazały, że zabezpieczona substancja to ponad 50 gramów gramów amfetaminy. 34 - latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - podsumowuje sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku.

Wzmożone działania szczecineckich kryminalnych pozwoliły na ustalenie adresu kolejnego mężczyzny, który w miejscu zamieszkania posiadał narkotyki. Funkcjonariusze po dokładnej weryfikacji uzyskanych informacji zatrzymali 35 – latka, który w swoim mieszkaniu posiadał blisko 50 gramów środków psychotropowych w postaci amfetaminy. Mieszkaniec Szczecinka usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

Szczecineccy policjanci w minionym tygodniu zatrzymali do kontroli drogowej osobę, która nie dostosowała prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. W niedzielę, 17 czerwca, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej jednostki w miejscowości Przybrda zatrzymali do kontroli drogowej 53 – letniego kierującego pojazdem osobowym marki Mercedes. Mężczyzna najwyraźniej zapomniał o obowiązujących przepisach, ponieważ przeprowadzony przez mundurowych pomiar wskazał przekroczenie przez kierującego dozwolonej pięćdziesiątki o 59 km/h. Gdynianin za swoje postępowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Zgodnie z przepisami stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy - informuje sierż. Żaglewska i przypomina, że jeśli kierujący mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten wydłuży się do sześciu miesięcy. Kolejne spotkania z mundurowymi mogą skończyć się dla opornego kierującego utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: