Wyniki testów gimnazjalnych szczecineckich uczniów

  • KW
  • 2018-06-18 14:30:03
Wyniki testów gimnazjalnych szczecineckich uczniów
  • Foto: archiwum TV Gawex

Uczniowie, którzy w kwietniu przystąpili do egzaminu gimnazjalnego, znają już ich wyniki. W piątek (15.06) Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała tegoroczne wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Testy gimnazjalne są pierwszymi, poważnymi egzaminami w życiu młodego człowieka. Podczas 3-dniowego maratonu uczniowie przystąpili do testów z historii, WOSu, języka polskiego, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języków obcych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Okazuje się, że Miasto Szczecinek znowu ma powody do dumy - szczecineccy uczniowie osiągnęli wyniki przewyższające średnią krajową. Procentowo przedstawia się to następująco:

 

Nie da się ukryć, że najlepsze wyniki osiągnęły placówki niepubliczne. W tym roku najwyższe noty zdobyło Gimnazjum przy Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym. Natomiast jeśli chodzi o szkoły publiczne, najlepsze było Gimnazjum nr 1. Biorąc pod uwagę obecną sytuację w polskiej oświacie, radykalne zmiany, które w ostatnim czasie mają miejsce w edukacji, szczecineckie placówki oświatowe mają powody do dumy, gdyż wypadły one zdecydowanie lepiej niż w 2017 roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: