Strażacy z województwa zachodniopomorskiego rywalizowali w Szczecinku i Bornem Sulinowie

  • KW
  • 2018-06-15 14:14:10
Strażacy z województwa zachodniopomorskiego rywalizowali w Szczecinku i Bornem Sulinowie
  • Foto: TV Gawex

14 i 15 czerwca na terenie Bornego Sulinowa i Szczecinka odbyły się XV Mistrzostwa Województwa w Sporcie Pożarniczym. Wydarzenie to jest swego rodzaju świętem strażackiego sportu. Udział w tych zmaganiach wzięło dwadzieścia jeden drużyn.

Już po raz drugi miasta Borne Sulinowo i Szczecinek gościły komendy powiatowe i miejskie straży pożarnych z całego województwa zachodniopomorskiego, a wszystko za sprawą Mistrzostw Województwa w Sporcie Pożarniczym. Udział w nich wzięło 21 drużyn z komend całego województwa. Podczas mistrzostw rozgrywane były cztery konkurencje. W pierwszym dniu rozgrywany był pożarniczy tor przeszkód na odcinku 100 metrów oraz wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro. W drugi dzień sztafeta pożarnicza 4x100 metrów oraz ćwiczenie bojowe, najbardziej widowiskowe dla kibiców, którzy zasiedli na stadionie w Szczecinku - powiedział nam st. kpt. Maciej Iwko Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Tego typu mistrzostwa to swego rodzaju odskocznia od codziennej, niejednokrotnie bardzo wymagającej i niebezpiecznej pracy strażaków. To integracja, podnoszenie swoich sportowych osiągnięć, możliwość spotkania się kolegów z różnych komend z terenu województwa. Zawody są rozgrywane zawsze raz w roku, po mistrzostwach województwa wyłaniana jest kadra, która bierze udział w mistrzostwie Polski - dodaje nasz rozmówca.

Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich wymienionych konkurencji czuwali wyznaczeni sędziowie.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Gość 2018-06-15 18:43

Jakieś wyniki, jak nasi strażacy ?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: