Temat chlewni w Dalęcinie na sesji Rady Miasta Szczecinek. Wójt: ''Wydaje mi się, że następuje tutaj sprzeczność kompetencyjna''

  • KW
  • 2018-06-14 14:38:31
Temat chlewni w Dalęcinie na sesji Rady Miasta Szczecinek. Wójt: ''Wydaje mi się, że następuje tutaj sprzeczność kompetencyjna''
  • Foto: TV Gawex

Chlewnia w Dalęcinie to przedsięwzięcie, które wywołało sporo kontrowersji nie tylko wśród mieszkańców tej miejscowości, ale również zahaczyło o Szczecinek. Jakiś czas temu sprawa została poruszona na jednej z sesji Rady Miasta. Jak obecnie sytuacja się przedstawia oraz czy mieszkańcy Szczecinka mają powody do obaw?

Chlewnia w Dalęcinie podzieliła mieszkańców wsi. W tej sprawie odbywały się spotkania, m.in. z mieszkańcami, którzy wyrażali swoją opinię i obawy. Na zebraniu obecny był również sam inwestor. Przedstawił on szczegóły dotyczące działalności, której chce się podjąć. Póki co jednak nie złożył żadnych dokumentów do urzędu gminy. Nie zostały złożone żadne dokumenty, na podstawie których wójt mógłby cokolwiek realizować w postaci postępowań administracyjnych -  informuje Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek.

Sprawa chlewni w Dalęcinie zaczęła również niepokoić niektórych mieszkańców Szczecinka. Do tej kwestii odniósł się Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas na jednej z sesji Rady Miasta. Po bardzo dokładnym sprawdzeniu zapisów planu i uzyskaniu opinii, na terenie gminy nie powstanie żadna ferma trzody chlewnej. Nie może być większa produkcja trzody chlewnej niż dopuszczona w planie miejscowym, czyli maksymalnie 1300 sztuk świń. Przeliczając, że świń w naszym powiecie jest hodowanych około 76 tys. to nie jest duża hodowla, a z drugiej strony zastanawiam się czemu mają służyć wypowiedzi burmistrza co do obiektu, który znajduje się kilka kilometrów od miasta Szczecinek? - zastanawia się wójt Jasionas. Dla mnie jest to interesujące, ponieważ my również mieszkamy blisko Szczecinka i nigdy nie negujemy postępowań burmistrza w stosunku do środowiska w mieście. Wydaje mi się, że następuje tutaj sprzeczność kompetencyjna - dodaje i zapewnia, że wszelkie obawy są bezpodstawne.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: