Wielki sukces młodych sportowców z SOSW w Szczecinku

  • KW
  • 2018-06-14 10:02:28
Wielki sukces młodych sportowców z SOSW w Szczecinku
  • Foto: Katarzyna Wilczyńska, Łukasz Chmielewski

9 – 12 czerwca 2018, Katowice/Chorzów /Mikołów, XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. 1000 zawodników, 340 trenerów, 18 reprezentacji Oddziałów Regionalnych, a wśród nich reprezentacja województwa zachodniopomorskiego. Wielkie i piękne święto sportu osób niepełnosprawnych intelektualnie, kilkudniowe zmagania w różnych dyscyplinach sportowych m.in .piłka nożna, lekkoatletyka, bowling, pływanie, tenis stołowy, na różnych obiektach, w tym na słynnym Stadionie Śląskim, gdzie odbywała się lekkoatletyka.

W reprezentacji naszego województwa nie mogło oczywiście zabraknąć młodych sportowców ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku, którzy na co dzień trenują w UKS Victoria. Pięciu piłkarzy (trener Łukasz Chmielewski) wraz ze swymi kolegami ze Szczecina pokazali niezwykłe umiejętności i sportowe zacięcie. Nagrodą za kilkudniowe zmagania na boisku było zdobycie najwyższego lauru, czyli złotych medali w swojej kategorii sprawnościowej - informuje Katarzyna Wilczyńska z SOSW Szczecinek.

Nasi „złoci piłkarze” ze Szczecinka to: Paweł Spierewka, Patryk Dytrych, Oskar Smolarz, Dawid Śliwiński, Kamil Witulski. Obok piłkarzy o najwyższe trofea walczyły dwie lekkoatletki ze Szczecinka: Daria Myrcha i Katarzyna Zwolińska. Obie osiągnęły ogromny sukces: Kasia -  trzy złote medale: skok w dal, bieg na 100 m oraz sztafeta 4x400m; Daria – srebro na 200 m i złoto w sztafecie 4x400m.

Oprócz sportowej rywalizacji młodzież miała możliwość wzięcia udziału w imprezach integracyjnych oraz w bezpłatnych badaniach w ramach programu Zdrowi Sportowcy. Zarówno uroczysta inauguracja Igrzysk w katowickim Spodku, jak i sportowe zmagania zostaną na zawsze w pamięci sportowców i ich trenerów. Złote medale są zaś piękną nagrodą za ciężką pracę na treningach. A przed nami wszystkimi… zasłużony wypoczynek podczas zbliżających się wakacji - podsumowuje K. Wilczyńska.


  • Foto: Katarzyna Wilczyńska, Łukasz Chmielewski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: