Pijany sprawca kolizji i 23-latek z amfetaminą - tydzień szczecineckiej policji

  • KW
  • 2018-06-13 10:05:26
Pijany sprawca kolizji i 23-latek z amfetaminą - tydzień szczecineckiej policji
  • Foto: TV Gawex

Miniony tydzień szczecineckim policjantom upłynął pod znakiem kolizji samochodu osobowego z samochodem ciężarowym, nietrzeźwych kierujących oraz przestępstwa narkotykowego.

W piątek (08.06) policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Narutowicza w Szczecinku. 45-letni kierujący pojazdem marki Audi, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla 38-letniego kierującego pojazdem ciężarowym. W wyniku zderzenia kierujący audi został zakleszczony w pojeździe. Na szczęście po wyciągnięciu go z rozbitego samochodu okazało się, że mężczyzna dostał tylko ogólnych potłuczeń. Natomiast kiedy kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu wykazało ono, że jest pijany - mówi nam sierż. Ewa Żaglewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku i dodaje, że miał on blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca zdarzenia musi liczyć się z surowymi konsekwencjami. Usłyszał już zarzuty, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem.

W minionym tygodniu szczecineccy mundurowi wyeliminowali z dróg 5 nietrzeźwych kierujących. Na niechlubną listę wpisał się 24-letni mieszkaniec gminy Borne Sulinowo, który zatrzymany został w piątkowy wieczór. Policjanci podczas patrolu zauważyli jadącego motorowerem i postanowili zatrzymać go do rutynowej kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie było 1,5 promila alkoholu. Za to przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. 

W ręce mundurowych wpadł również 23-latek, który posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci skierowani zostali na jedno z osiedli w Szczecinku, gdzie miało dojść do awantury. Policjanci podczas wykonywania czynności na miejscu, ujawnili u awanturującego się mężczyzny zawiniątko z białym proszkiem. Został on zatrzymany i przewieziony do szczecineckiej jednostki. Tam ustalono, że zatrzymany posiadał przy sobie niewielką ilość amfetaminy. 23-latkowi za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: