''Niektórzy lubią poezję''. Finał konkursu literackiego w SP nr 7

  • KW
  • 2018-06-12 14:55:31
''Niektórzy lubią poezję''. Finał konkursu literackiego w SP nr 7
  • Foto: TV Gawex

Zakończyła się IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod tytułem „Niektórzy lubią poezję”. Dzisiaj (12.06) o godzinie 12:00 w Szkole Podstawowej nr 7 odbyła się gala finałowa, podczas której nagrodzono autorów najlepszych wierszy. Nie zabrakło również krótkiego programu artystycznego w wykonaniu uczniów siódemki.

„Niektórzy lubią poezję” - pod tym hasłem Szkoła Podstawowa nr 7 zorganizowała czwartą edycję konkursu literackiego. Wydarzenie to odbyło się już po raz siódmy, w tym czwarty w randze ogólnopolskiej. We wtorek, w sali gimnastycznej szkoły oficjalnie podsumowano konkurs.

W tym roku zgłoszonych zostało prawie 900 prac. To najlepiej obrazuje skalę konkursu i zainteresowanie, jakim cieszy się on w całej Polsce. Z wszystkich tych osób wytypowano i nagrodzono 36 uczestników, a pierwsze miejsce przyznano ex aequo dwójce uczniów. Prace tradycyjnie oceniane były przez członków Klubu Poetyckiego Opal pod kierownictwem Krystyny Mazur. Dla najlepszych literatów przygotowano atrakcyjne nagrody. Organizatorzy zdają sobie sprawę, że poezji nie da się ubrać w sztywne ramy, dlatego też kryteria zgłoszeń nie były ściśle określone.

 Patronami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Niektórzy lubią poezję" są:  Zachodniopomorski Kurator Oświaty - p. Magdalena Zarębska - Kulesza, Burmistrz Miasta Szczecinek - p. Jerzy Hardie - Douglas oraz Firma Kronospan. Sponsorem oraz patronem medialnym konkursu była również firma Gawex Media, która wspiera tę inicjatywę od pierwszej edycji.

Relacja z wydarzenia we wtorkowym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: