10 tysięcy złotych na szczecinecki mural

  • KW
  • 2018-06-11 12:35:41
10 tysięcy złotych na szczecinecki mural
  • Foto: https://zrzutka.pl/fv9a3e

Jakiś czas temu do Programu Społecznik, wdrożonego przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego, zgłoszono projekt pt. ''Muralovy Szczecinek'' mający na celu stworzenie kolejnego ulicznego dzieła nad Trzesieckiem. Po internetowym głosowaniu i ogłoszeniu wyników okazało się, że do Szczecinka na ten cel trafi kwota 10 tysięcy złotych.

Szczecinecki Art Piknik to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich. W tym roku, w dniach 20-21 lipca, odbędzie się już szósta edycja. Za każdym razem festiwal przyciąga nad Trzesiecko wybitnych artystów, między innymi muzyków czy malarzy - w tym roku wystąpią między innymi Afromental i Wojciech Karolak Trio. Tradycją tej imprezy jest także powstanie muralu, który pozostaje swego rodzaju pamiątką. Przez dwie ostatnie edycje niestety nie udało się zebrać środków na wykonanie dzieła, jednakże organizatorzy nie zrezygnowali i w tym roku również rozpoczęli działania mające na celu powstanie kolejnego muralu nad Trzesieckiem.

Oprócz udziału w Programie Społecznik, który zasilił inicjatywę kwotą 10 tysięcy złotych, zorganizowano też zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Aktualnie uzbierano tam 4 722 zł, jednak to ciągle za mało. Na ten cel potrzeba 40 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, w roku 2014 pamiątką po Art Pikniku był mural zlokalizowany na szczycie budynku przy ulicy Bohaterów Warszawy. Rok później, podczas III edycji wydarzenia, powstał w Szczecinku przepiękny mural "Strażnik miasta" zlokalizowany na kamienicy przy ulicy Wyszyńskiego. Prace nad projektem trwały ponad tydzień, a malarze z częstochowskiej grupy Dreamers stworzyli go realizując projekt autora artysty Tomasza Sętowskiego.

Komentarze (1)

wwwandal 2018-06-11 12:58

Mural w tym miejscu to stanowczo świetny pomysł. Rozświetli to miasto i zakryje tą depresyjną, niezagospodarowaną ścianę, która jest od lat marnym "wizerunkiem" miasta.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: