Gala Finałowa XXII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. M. Czychowskiego

  • KW
  • 2018-06-10 21:00:47
Gala Finałowa XXII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. M. Czychowskiego
  • Foto: TV Gawex

XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. M. Czychowskiego ogłoszona w listopadzie 2017 r. została podsumowana w niedzielę 10 czerwca 2018 r. Tego dnia o godz. 17:00 w kinie Wolność rozpoczęła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody. Nagrodzone wiersze nie tylko usłyszeliśmy ze sceny kina - można je również przeczytać w wydanych z tej okazji książkach.

Konkurs Poetycki im. Mieczysława Czychowskiego to wydarzenie, które na stałe wpisało się w mapę literacką Polski. Może o tym świadczyć 22 już edycja konkursu. Na tegoroczną edycję wpłynęło blisko 3000 utworów literackich, które napisane zostały przez 268 osób.

W niedzielne popołudnie, w wypełnionej po brzegi sali kina Wolność, poznaliśmy laureatów konkursu oraz usłyszeliśmy ich utwory. Następnie scenę przejęli artyści z Lubelskiej Federacji Bardów, którzy zagrali koncert piosenki literackiej i poezji śpiewanej. Usłyszeliśmy znane i lubiane utwory, ale głównym motywem były piosenki z wydanej w 2018 roku płyty "Bardziej".

Druga część wydarzenia odbyła się w Piano Barze. Rozpoczęto o godzinie 20:00 spotkaniem z poetycką opowieścią "Szamanka" Justyny Koronkiewicz oraz koncertem siedmioosobowego zespołu grającego na instrumentach etnicznych "Muzycy z końca świata - Dzikie Dusze''. Rywalizowano również w turnieju "Jednego wiersza".

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: