Koncert dyplomowy uczniów szczecineckiej Szkoły Muzycznej

  • KW
  • 2018-06-08 12:53:08
Koncert dyplomowy uczniów szczecineckiej Szkoły Muzycznej
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (07.06) na deskach kina Wolność odbył się koncert dyplomantów szczecineckiej Szkoły Muzycznej. Łącznie na scenie w towarzystwie swoich kolegów i nauczycieli, swój repertuar popisowy zaprezentowało 7 absolwentów muzyka. Czwartkowe wydarzenie było zwieńczeniem dwustopniowej edukacji muzycznej.

Przez ostatni tydzień w szczecineckiej Szkole Muzycznej odbywały się recitale dyplomowe będące częścią finalnego egzaminu wieńczącego edukację szkoły średniej siedmiu młodych muzyków. Ostatnią częścią był uroczysty koncert dyplomowy w sali kina Wolność. Świętujemy i uroczyście żegnamy naszych dyplomantów, którzy kończą Szkołę Muzyczną II stopnia. Dla nich to jest artystyczne zakończenie roku, egzaminy dyplomowe jeszcze trwają, ale orkiestra wybiera się do Niemiec, więc musieliśmy zorganizować koncert trochę wcześniej. To już jest tradycja naszej szkoły, że w taki bardzo muzyczny sposób podsumowujemy ich drogę i żegnamy koncertem z orkiestrą. W tym roku jest siedmiu dyplomantów, mamy dwie pianistki, jednego saksofonistę, jednego perkusistę, dwie rytmiczki i jedną wokalistkę - wymienia Agnieszka Orłowska, dyrektor Szkoły Muzycznej I i II st. im. O. Kolberga w Szczecinku i dodaje, że dla niektórych uczniów kończących edukację na II stopniu koncert dyplomowy to początek albo i koniec kariery muzycznej. W tym przypadku część z uczniów zamierza kontynuować edukację w Akademiach Muzycznych.

Koncert dyplomowy to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla samych dyplomantów, ale również dla całej szkoły. W to przedsięwzięcie angażują się zarówno uczniowie z młodszych klas, jak i nauczyciele, a wszystko po to, aby ci, którzy kończą wieloletnią naukę, mogli zaprezentować się z jak najlepszej strony jako soliści. Szkoła Muzyczna II stopnia to szkoła zawodowa, po ukończeniu której uczniowie zdobywają tytuł zawodowego muzyka.

Relacja z wydarzenia w piątkowym (08.06) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: