Oficjalne otwarcie Niepublicznego Przedszkola Miś oraz Centrum Badawczo-Rozwojowego

  • KW
  • 2018-06-07 15:47:27
Oficjalne otwarcie Niepublicznego Przedszkola Miś oraz Centrum Badawczo-Rozwojowego
  • Foto: TV Gawex

Firma Kronospan zorganizowała w czwartek (07.06) dwie uroczystości związane z otwarciem swoich nowych obiektów. Najpierw o godzinie 12:45 oficjalnie przecięto wstęgę w Niepublicznym Przedszkolu Miś przy ulicy Grudziądzkiej, a zaraz potem, o godzinie 13:30, Kronospan zaprezentował nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Tegoroczne targi Hausmesse organizowane przez Kronospan powoli dobiegają końca. Na przestrzeni trzech ostatnich dni, na terenie firmy Kronospan odbywały się różnego rodzaju wykłady, szkolenia czy prezentacje ściśle związane z branżą meblarską. Dzisiaj (07.06) w programie wydarzenia znalazło się między innymi otwarcie Niepublicznego Przedszkola Krono Miś przy ulicy Grudziądzkiej. Były różne wizje, koncepcje i tysiące pomysłów, ale był też jeden cel. A cel można zrealizować tylko wtedy, gdy jest się zdeterminowanym. Taką osobą była dyrektor Joanna Jodłowska. Dzięki jej determinacji dziś tutaj stoimy. To ona jest matką tego przedszkola - mówiła podczas dzisiejszej uroczystości Bożena Kawczyńska, dyrektor Przedszkola Miś w Szczecinku. Czegoś takiego jeszcze w Kronospanie nie było - mówiła Joanna Jodłowska, członek zarządu Kronospan Szczecinek. Jestem matką trójki dzieci i bardzo dobrze wiem co znaczy dla mamy dbałość o edukację, możliwość dobrego przedszkola dla dziecka, a w tym wieku najważniejsza instytucja to właśnie przedszkole - dodała.

Zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach w Szczecinku wciąż rośnie. Zdają sobie z tego sprawę włodarze miasta i powiatu, którzy również byli obecni na uroczystości otwarcia. Nie ukrywam, że podwójna radość jest z mojej strony. Raz, że bardzo fajna inwestycja została wykonana, a z drugiej strony wypełniliście państwo deficyt 60 miejsc dla dzieci w przedszkolach. Jako miasto czujemy się zobowiązani do wypłacania subwencji i tak też robimy każdego roku. Ilość placówek była ograniczona, w tej chwili sytuacja się zmieniła - wspominał Daniel Rak, Zastępca Burmistrza Szczecinka.

Po przemówieniach nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi i zwiedzanie nowego przedszkola. Zaraz po tej uroczystości wszyscy uczestnicy udali się w kierunku siedziby Kronospanu. Tam odbyło się zaprezentowanie i oficjalne otwarcie innego obiektu, a mianowicie Centrum Badawczo-Rozwojowego Kronospan. W tym centrum drzemie niewątpliwy potencjał, który tworzą przede wszystkim pracownicy, kadra naukowo-badawcza. Potencjał to również wyposażenie, cała aparatura badawcza. Centrum to możliwości dla samego Kronospanu oraz dla podmiotów współpracujących. Projekt został zauważony i dofinansowany z Ministerstwa Rozwoju - usłyszeliśmy podczas dzisiejszego otwarcia. Centrum badawcze Kronospanu kosztowało ponad 10 milionów złotych i ma przyczynić się do jeszcze większego rozwoju firmy.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: