Dni Świdwina pełne atrakcji

  • KW
  • 2018-06-04 11:57:49
Dni Świdwina pełne atrakcji
  • Foto: UM Świdwin

Pierwszy weekend czerwca jak co roku upłynął w Świdwinie na dobrej zabawie. Tegoroczne „Dni Świdwina” były wypełnione licznymi atrakcjami, które przyciągnęły wielu mieszkańców miasta i przyjezdnych.

W sobotę, 2 czerwca, od rana trwały imprezy sportowe: turniej piłkarski dzieci i młodzieży „Warto mieć pasję”, mecz piłki siatkowej „Miasto – Wojsko”, turniej piłki nożnej służb mundurowych oraz turniej par brydża sportowego w zamku. Na podzamczu odbyły się zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów. Tam również zostały ustawione stoiska handlowe i gastronomiczne. Nie zabrakło także stoiska Urzędu Miasta Świdwin, gdzie każdy mógł otrzymać gadżety promujące miasto. Ogromną popularnością cieszyły się przejażdżki ciuchcią.

Muzyczna część imprezy rozpoczęła się w godzinach popołudniowych. Najpierw na scenie zaprezentowali się miejscowi wokaliści i tancerze, później przyszła pora na gwiazdy.  Najpierw w przebojowym repertuarze wystąpiła grupa Loka. Następnie zagrał zespół Cree z Sebastianem Riedlem na czele, który wykonał zarówno własne utwory, jak i nieśmiertelne przeboje zespołu Dżem, śpiewane niegdyś przez ojca lidera Cree – Ryszarda Riedla. Sobota zakończyła się spektakularnym pokazem sztucznych ogni.

W niedzielę, 3 czerwca, Świdwinem zawładnęli biegacze, którzy stawili się na starcie biegu „Dycha nad Regą”. Impreza organizowana ku pamięci nieżyjącego świdwińskiego ultramaratończyka Wojciecha Pismenki odbyła się po raz piąty i zgromadziła 145 zawodników. Specjalnym gościem była Małgorzata Hołub – Kowalik, reprezentantka Polski w lekkiej atletyce, medalistka mistrzostw Polski oraz Europy i świata w biegu sztafetowym 4 razy 400 metrów. Pomimo ogromnego upału wszyscy bezpiecznie ukończyli bieg, a zgromadzona na trasie publiczność dopingowała swoich faworytów.

info: UM Świdwin


  • Foto: UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: