Mini Mistrzostwa Świata w Szczecinku

  • KW
  • 2018-06-01 14:00:23
Mini Mistrzostwa Świata w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

1 czerwca na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku odbywają się Mini Mistrzostwa Świata w piłce nożnej ZZPN. Turniej prowadzony w oryginalnej formule jest zwieńczeniem rocznych eliminacji zespołów rocznika 2007 z całego województwa, zastępując cykliczny finał wojewódzki.

Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się na Stadionie im. Kazimierza Czesława Lisa o godzinie 9:45. Pół godziny później rozpoczęły się pierwsze mecze – wszystkie zgodnie z harmonogramem Mistrzostw Świata w Rosji. Areną meczów oprócz boiska głównego jest też boisko boczne OSiR.

Grono uczestników tworzą 32 najlepsze drużyny powiatowych Lig Orlika U-11 z całego województwa zachodniopomorskiego. Liczba zespołów odpowiada zatem liczbie reprezentacji, które uczestniczyć będą w tegorocznym Mundialu organizowanym w Rosji. Stąd na czas finału poszczególne zespoły startują pod szyldem reprezentacji i zostały podzielone dokładnie tak samo, jak grupy „dorosłych” mistrzostw. I tak po szczecineckich boiskach biegają przedstawiciele Panamy, Tunezji, Belgii czy Chorwacji. Do fazy pucharowej turnieju awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Relacja z wydarzenia w poniedziałek (04.06) w TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: