Strefa Aktywnego Wypoczynku wypełnia się zielenią

  • KW
  • 2018-05-30 13:19:32
Strefa Aktywnego Wypoczynku wypełnia się zielenią
  • Foto: TV Gawex

W Strefie Aktywnego Wypoczynku przy ulicy Kopernika w Szczecinku robi się coraz bardziej zielono. Wszystko w ramach zapowiadanego już w ubiegłym roku projektu pod tytulem ''Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty''.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Strefie Aktywnego Wypoczynku robi się coraz bardziej zielono. Od początku tego tygodnia pracownicy zewnętrznej firmy zajmują się sadzeniem różnego rodzaju drzewek i roślin, co już niebawem ma stworzyć atrakcyjną całość. Sadzone są tam drzewa, krzewy, a wszystko po to, aby w tej popularnej przestrzeni było bardziej przyjaźnie. W pierwszym projekcie celowo nie zostały wykonane nasadzenia, gdyż nie było na ten cel pieniędzy, teraz te pieniądze, środki zewnętrzne, udało nam się uzyskać. Nasadzenia będą kosztowały około 80 tys. zł, natomiast tylko 15% kwoty pochodzi z budżetu miasta, reszta to dofinansowanie unijne - wyjaśnia nam Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy UM Szczecinek.

Stefa Aktywnego Wypoczynku jest miejscem, które praktycznie od samego początku polubili mieszkańcy nie tylko Osiedla Kopernika, ale i całego miasta. Za każdym razem, gdy tylko robi się cieplej, na terenie strefy można zobaczyć odpoczywających tam ludzi oraz dzieci na placu zabaw. Dlatego też, dodatkowe elementy zieleni będą idealnym wypełnieniem całej przestrzeni.

Oficjalnie prace nasadzeniowe mają zakończyć się do 30 października. Natomiast z nieoficjalnych informacji wiadomo, że wszystkie nasadzenia zostaną wykonane dużo wcześniej. Bez wątpienia, dobrze byłoby gdyby drzewa i krzewy pojawiły się jeszcze na czas wakacji, bo to właśnie wtedy strefa jest najbardziej oblegana. Czy tak będzie, o tym przekonamy się niebawem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: