Dzień Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

  • KW
  • 2018-05-29 14:59:11
Dzień Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dzień Dziecka już w najbliższy piątek, ale wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku świętowali dziś (29.05). Dyrekcja placówki postanowiła połączyć to wydarzenie z Dniem Otwartym. Rodzice dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami mogli odwiedzić ośrodek i przekonać się jak wspaniale czują się jego podopieczni.

Od wielu lat to już tradycja, że tego wyjątkowego dnia Starosta Krzysztof Lis odwiedza dzieci z koszem słodyczy. Starosta życzył dzieciom wspaniałej zabawy, ale zwrócił się również do rodziców: Cieszę się, że chcecie się państwo zapoznać z ofertą edukacyjną ośrodka. Będziecie się mogli przekonać osobiście jaką wspaniałą pracę wykonuje dyrekcja, grono pedagogiczne, ale również samorząd powiatowy realizując różne programy jak chociażby „Mówię bez słów”, który jest kapitalną propozycją kierowaną zarówno do uczniów, jak i nauczycieli (…).

Atrakcji jak zwykle było mnóstwo, z których w towarzystwie dzieci korzystał starosta: dmuchane zamki, wspólne tańce, śpiewy, czytanie wierszy, konkurencje sprawnościowe, przejażdżki na kucykach, miasteczko ruchu drogowego i wiele, wiele innych.

info: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku


  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: