II Gminne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym rozegrane

  • KW
  • 2018-05-29 09:55:16
II Gminne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym rozegrane
  • Foto: Gmina Szczecinek

W minioną niedzielę na stawach w Marcelinie odbyły się II Gminne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym. W rozegranych juz po raz drugi zmaganiach wzięło udział 23 wędkarzy m. in. z Turowa, Wierzchowa, Gwdy Małej i Wielkiej, Jelenina, Starego Wierzchowa oraz Wilczych Lasek. O godz. 9:00, po oficjalnym rozpoczęciu zawodów przez Wójta Gminy Szczecinek Ryszarda Jasionasa, rozpoczęła się zacięta rywalizacja, która trwała 1,5 godziny.

III miejsce zajął Jakub Lenik z Gwdy Wielkiej zdobywając 492 pkt., II miejsce i 754 pkt. przypadło Tomaszowi Mnich z Turowa, a zwycięzcą zawodów z ilością 771 pkt. został Ryszard Gruszecki z Gwdy. Nowością w tym roku było Honorowe Wyróżnienie za Złowienie Największej Ryby, które przypadło Andrzejowi Pastuszkowi z Gwdy Wielkiej.

Na wędkach zdecydowany prym wiodły plocie i okonie, a z wody wyciągnięto łącznie ponad 4 kg ryb. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie Marek Cieślikowski – sędzia główny i Stanisław Miszczuk – sędzia pomocniczy. Zwycięzcy zawodów otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe grawertony, a wszyscy uczestnicy wędkarskie upominki. Swój udział w zawodach miał również sklep wędkarski "Amur" ze Szczecinka, który ufundował dwa dodatkowe upominki dla zawodników. Na koniec był czas na chwilę wytchnienia przy gorącej zupie. Zawody bez wątpienia można uznać za udane. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, które już za rok.

info: Anna Kapelska, UG Szczecinek


  • Foto: Gmina Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: