Oberwanie chmury w Złocieńcu. Zalane domy i drogi

  • KW
  • 2018-05-28 07:54:09
Oberwanie chmury w Złocieńcu. Zalane domy i drogi
  • Foto: Adrian Rozpłoch, Damian Chudyk OSP Złocieniec

W niedzielę (27.05) około godziny 15:30 przeszła nad Złocieńcem ogromna ulewa, której skutkiem były zalane ulice i domy. W związku z tym złocienieccy strażacy mieli pełne ręce roboty, musieli też wezwać do pomocy strażaków z WSP Budowo oraz JRG PSP Drawsko Pomorskie.

Pierwszy niedzielny wyjazd strażaków dotyczył powalonego drzewa na jezdni koło miejscowości Kańsk. Kilka minut później drugi zastęp straży został zadysponowany na ul. Mirosławiecką do zalanego domu. Przy powrocie do bazy pierwszego zastępu zostaliśmy zadysponowani na ul. Zakole, tam także został zalany dom, posesja oraz droga. Strażacy w akcji używali worków z piaskiem, ponieważ woda dostawała się do budynku. W ciągu kilku minut było mnóstwo zgłoszeń, więc do pomocy został zadysponowany zastęp WSP Budowo oraz 2 zastępy JRG PSP Drawsko Pomorskie, które udały się na inne ulice. Jeden zastęp z naszej jednostki udał się też do powalonych dachówek, które deszcz zmył i woda ciekła do salonu - relacjonują strażacy z OSP Złocieniec. 

Łącznie strażacy w Złocieńcu interweniowali około 15 razy, a wszystkie działania trwały około 5 godzin. Działania były prowadzone między innymi na ul. Mirosławieckiej, Zakole, Piaskowej, Cienistej, Podmiejskiej, Brzozowej, Polnej, Kaszubskiej.


  • Foto: Adrian Rozpłoch, Damian Chudyk OSP Złocieniec

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: