Dyskutowali o nowej siedzibie NGO

  • KW
  • 2018-05-25 11:01:02
Dyskutowali o nowej siedzibie NGO
  • Foto: Mateusz Ludewicz, UM Szczecinek

O adaptacji budynku byłego Gimnazjum nr 1 na siedzibę organizacji pozarządowych z przedstawicielami NGO ze Szczecinka rozmawiał wczoraj (24.05) Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak. Frekwencja podczas spotkania zorganizowanego w Centrum Konferencyjnym „Zamek” była tak duża, że w jego trakcie trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła. Dużo było też pytań dotyczących przebudowy oraz organizacji nowej siedziby „pozarządowców”. Zanim jednak uczestnicy spotkania zadali je burmistrzowi, ten opowiedział o szczegółach remontu.

Przede wszystkim zależy nam na poprawie komfortu funkcjonowania reprezentowanych przez Państwa organizacji. Dlatego zakładamy, że każda z nich otrzyma swoje własne biuro. Wygospodarowane zostanie także miejsce na dużą salę przeznaczoną na spotkania oraz magazyny, które mogłyby znaleźć się w piwnicach – tłumaczył Daniel Rak. Mamy świadomość, że stan obecnej siedziby NGO przy ul. W. Bartoszewskiego pozostawia wiele do życzenia. Dlatego zrobimy wszystko, aby jak najszybciej zakończyć procedury i przeprowadzić niezbędne prace przy ul. Armii Krajowej. Przeprowadzka do byłego Gimnazjum nr 1 najprawdopodobniej możliwa będzie na wiosnę przyszłego roku – dodał.

Wcześniej odbędą się indywidualne konsultacje z przedstawicielami wszystkich organizacji. Każda z nich będzie mogła przedstawić swoje indywidualne potrzeby, które w miarę możliwości zostaną uwzględnione przez projektanta. Pierwszym krokiem będzie jednak rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę budynku. W pierwszym postępowaniu zgłosił się jeden wykonawca, który zaproponował cenę przekraczającą dwa i pół miliona złotych. W najbliższych dniach powtórzymy przetarg. Liczę, że uda nam się uzyskać nieco niższą ofertę – tłumaczył Daniel Rak.

Koszt przebudowy pokryty zostanie z budżetu miasta. „Pozarządowców” interesowały jednak opłaty, jakie ich organizacje ponosić będą w związku z korzystaniem z nowych biur i przestrzeni wspólnej. Zapewniam Państwa, że nie będą one znaczącym obciążeniem dla budżetów organizacji. Wasza działalność jest tak ważna dla społeczności lokalnej, że nie powinniście martwić się wysokością czynszów za biura. Jestem przekonany, że w budżecie miasta znajdą się środki, które pozwolą rozwiązać ten problem w satysfakcjonujący Państwa sposób – podsumował Daniel Rak.

Przy Armii Krajowej swoje siedziby mogą mieć też organizacje, które do tej pory nie korzystały z budynku przy ul. W. Bartoszewskiego. Zapotrzebowanie na nowe biura przyjmowane będą przez SAPiK, który zobowiązał się także do pomocy w przyszłorocznej przeprowadzce.

info: Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku

Dyskutowali o nowej siedzibie NGO
  • Foto: Mateusz Ludewicz, UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: