Producent mebli zainteresowany kupnem terenu w specjalnej strefie ekonomicznej

  • KW
  • 2018-05-24 14:54:21
Producent mebli zainteresowany kupnem terenu w specjalnej strefie ekonomicznej
  • Foto: www.strefaekonomiczna.eu

Jest duża szansa, że na terenie specjalnej strefy ekonomicznej przy ulicy Koszalińskiej w Szczecinku pojawi się nowy inwestor. Jak mówi nam Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, to duży producent mebli, który działa na terenie Szczecinka, a także w innych miastach Polski.

Miasto Szczecinek przygotowało specjalną strefę ekonomiczną już kilka lat temu. "Obszar Szczecinek" Słupskiej Specjalnej Rady Ekonomicznej składa się z 9 kompleksów. 5 z nich jest już zagospodarowanych. Łącznie to ponad 95 ha powierzchni - ponad 16 ha wciąż czeka na przyjęcie inwestorów. Okazuje się, że za kilka miesięcy miasto najprawdopodobniej sprzeda kolejny kompleks.

Teren specjalnej strefy ekonomicznej został uzbrojony za duże pieniądze unijne. Jest dobrze przygotowany do posadowienia zakładu produkcyjnego, tam znajduje się wszystko: prąd, gaz, ścieki, woda, jest dobrze skomunikowany, obok powstaje rondo kończące dużą obwodnicę. Prędzej czy później powstanie też łącznik pomiędzy Bugnem a specjalną strefą ekonomiczną - mówi nam Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas i zaznacza, że teren ten nie cieszył się dotychczas dużym zainteresowaniem, chociażby przez fakt, że firmy z branży meblowej starają się znaleźć lokalizację bliżej Kronospanu, od którego biorą materiał do produkcji. Nie każdy chce też budować od podstaw zakład pracy.

Teraz jednak zainteresowanie ww. terenami wzrosło. Jak informuje burmistrz, kupnem jednego z kompleksów przy ulicy Koszalińskiej w specjalnej strefie ekonomicznej zainteresowany jest pewien producent mebli. Jest duża szansa na sprzedaż i rozpoczęcie inwestycji. Myślę, że w ciągu najbliższych miesięcy wszystko się wyjaśni - podsumowuje burmistrz. Deklarowałem, że jeśli dojdzie do budowy zakładu produkcyjnego to miasto zrobi wszystko, żeby komunikacja miejska wydłużyła linię autobusową, która obsługiwałaby ten teren - dodaje.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: