Dodatkowe patrole policji w Szczecinku i powrót posterunku w Grzmiącej

  • KW
  • 2018-05-23 13:49:04
Dodatkowe patrole policji w Szczecinku i powrót posterunku w Grzmiącej
  • Foto: TV Gawex

Starostwo Powiatowe w porozumieniu z Komendą Powiatową Policji w Szczecinku podjęło starania o przybycie dodatkowych siedmiu funkcjonariuszy, którzy w ramach służby przygotowawczej wsparliby siły policji z powiatu szczecineckiego w okresie wakacyjnym. Natomiast w gminie Grzmiąca trwają prace nad utworzeniem posterunku policji.

Okres wakacyjny wiąże się z wieloma aspektami bezpieczeństwa zarówno w kwestii przybywających turystów do naszego regionu, jak również wyjeżdżających mieszkańców naszego powiatu na wypoczynek. Dlatego też, aby zwiększyć bezpieczeństwo w powiecie Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis w porozumieniu z Komendą Powiatową Policji w Szczecinku podjął starania o przydział dodatkowych funkcjonariuszy, którzy są na etapie służby przygotowawczej. Przygotowany jest wniosek aby siedmiu policjantów od końca czerwca przez 50 dni mogło dodatkowo przybyć do Szczecinka i zwiększyć ilość patroli w obsadzie naszej policji powiatowej. Oczekują zakwaterowania i wyżywienia, ja zaoferowałem, że możemy te osoby umieścić w internacie SOSW lub CEEiRJ, w zależności od dostępności miejsc - mówi nam Starosta Krzysztof Lis. Starania o dodatkowe patrole podjęły także inne samorządy, a to z powodu liczby policjantów działających w jednostkach, która wciąż do wysokich nie należy. Każde wsparcie jest na wagę złota.

Powraca również temat bezpieczeństwa w gminie Grzmiąca. Kilka lat temu został tam zlikwidowany posterunek policji. Od tamtej pory za bezpieczeństwo na terenie gminy Grzmiąca odpowiada komisariat w Bornem Sulinowie. Jednak z powodu sporej odległości pomiędzy tymi miejscowościami, podjęto rozmowy o ponownym utworzeniu posterunku policji w Grzmiącej. Okazuje się, że rozmowy są już bardzo zaawansowane. Pojawiły się też różne pomysły - od budowy nowego obiektu poprzez zaadaptowanie i odnowienie byłej siedziby. Mogę powiedzieć, że za chwilę stanie się to faktem i przystąpi się do modernizacji budynku. Jest założenie, żeby przywrócić funkcjonowanie tego obiektu w roku 2019 - podsumowuje nasz rozmówca.

Środki finansowe na to przedsięwzięcie mają być zapisane w budżecie Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie.

Komentarze (2)

Paweł 2018-05-23 22:18

Grzmiaca a borne Sulinowo to serio kawałek drogi, całe szczęście odbuduja posterunek i znowu zapadnie ład i porządek

kok 2018-06-12 14:42

Obsługę gwarantuje nie komisariat w Bornym tylko posterunek w Barwicach który leży w odległości 14 km od Grzmiącej

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: