Podpisanie umowy na przebudowę drogi w Starym Chwalimiu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-05-22 13:41:17
Podpisanie umowy na przebudowę drogi w Starym Chwalimiu
  • Foto: TV Gawex

Trwają prace związane z przebudową ulicy Kościuszki i Trzesieckiej, niebawem rozpocznie się również remont odcinka ulicy Koszalińskiej, a samorząd powiatowy już planuje kolejne przedsięwzięcia inwestycyjne. Prawdopodobnie już we wrześniu rozpocznie się remont innej, powiatowej arterii, tym razem w Starym Chwalimiu.

Dziś (22.05) starosta Krzysztof Lis, wicestarosta Marek Kotschy oraz działający z upoważnienia skarbnika powiatu Waldemar Kmieć w towarzystwie wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja podpisali umowę na realizację rzeczonego zadania, którego pełna nazwa brzmi: . „Przebudowa drogi powiatowej nr 1261 Z na odcinku 0,77 km w Starym Chwalimiu”. Przedsięwzięcie będzie dofinansowane ze środków budżetowych województwa jako modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych.  W miejscu starej nawierzchni brukowej, pojawi się nowa bitumiczna o szerokości 4 m i 5,5 m. Przebudowany zostanie również przepust oraz zmieni się konfiguracja skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 171.


Wartość inwestycji wynosi niemal 581 tys. zł, przy kosztach kwalifikowalnych w wysokości ponad 542 tys. zł i dofinansowaniu wynoszącym prawie 90 tys. zł. Aktualnie trwają już prace związane z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji.

info: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: