Bartłomiej Mienciuk najlepszym zawodnikiem akademickim Mistrzostw Polski

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-05-21 12:48:29
Bartłomiej Mienciuk najlepszym zawodnikiem akademickim Mistrzostw Polski
  • Foto: K.Pajewski

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Kick boxingu w formule light contact. W zawodach wystartował zawodnik z klubu KSW Szczecinek - Bartłomiej Mienciuk, który w kat. 79 kg zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

Po wygranych walkach eliminacyjnych w półfinale pokonał jednogłośnie na punkty zawodnika AZS Politechnika Lubelska Michała Białka i był to rewanż za ubiegłoroczne mistrzostwa, gdzie obaj zawodnicy również spotkali się w półfinale i wówczas po kontrowersyjnym werdykcie sędziowskim stosunkiem głosu 2:1 zwyciężył zawodnik z Lublina. W finale Bartłomiej Mienciuk pokonał zawodnika z klubu sportowego Zamek Kurzętnik Piotra Kołkowskiego, wygrywając w drugiej rundzie przed czasem przez przewagę techniczną i został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw. 
Warto podkreślić, że ww. tytuł jest trzecim tytułem mistrzowskim w 2017 r. zdobytym przez Mienciuka. Wcześniej zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo oraz złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Kick boxingu. 

Również w miniony weekend w Budapeszcie odbył się Puchar Świata Seniorów w Kick boxingu w formule full contact, gdzie w kat. 71 kg pierwsze miejsce zdobył wychowanek KSW Szczecinek, a obecnie KKS Sporty Walki Poznań Jakub Pokusa.

Info:K.Pajewski 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: