Zatrzymanie złodziei środków piorących oraz akcja ratowania kaczych piskląt - tygodniowy raport Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-05-21 12:34:33
Zatrzymanie złodziei środków piorących oraz akcja ratowania kaczych piskląt -  tygodniowy raport Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 14.05.2018 r. do 20.05.2018 r. strażnicy podjęli 109 interwencji w stosunku do 76 osób. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 25 zdarzeń, z czego w 25 przypadkach interweniowali strażnicy miejscy.

16.05.2018 około godziny 18:20 strażnicy dostali wezwanie na interwencję na ul. Winniczną. Ze zgłoszenia wynikało iż do studzienki kanalizacyjnej wpadły małe kaczki. W związku z tym, iż próby ich wyciągnięcia przez strażników nie dały rezultatu, na miejsce wezwano PSP. Strażacy ze studzienki wyciągnęli cztery pisklęta kaczki a kolejne cztery wraz z matką znajdowały się w pobliżu. Małe kaczki zostały włożone do kontenera i strażniczka trzymając kontener w rękach szła w stronę jeziora, a za nią kierowana odgłosem piskląt szła ich matka. Kaczki zostały wypuszczone do jeziora.

17.05.2018 około godziny 8:00 podobna sytuacja na ul. Wiatracznej gdzie kaczka znajdowała się na terenie Szkoły Podstawowej nr 5.

17.05.2018 około godziny 16:54 wpłynęło zgłoszenie o sytuacji gdzie jeden z mieszkańców na niezabezpieczonym, nieogrodzonym placu w centrum miasta zakopywał deski z powbijanymi, sterczącymi gwoździami. Deski z gwoździami zostały przez strażników usunięte, ze sprawcą przeprowadzono rozmowę. Kierowców należy przestrzec, żeby samochody parkowali w miejscach wyznaczonych i wystrzegali się przed wjazdem na tereny prywatne gdyż może ich spotkać przykra niespodzianka przygotowana przez właściciela takiego placu.

W dniu 18.05.2018 około godziny 16:10 na ulicy Polnej patrol SM zauważył leżącego na trawniku człowieka. Mężczyzna miał rozpiętą koszulę oraz spodnie, czuć było od niego ostrą woń alkoholu. Gdy został dobudzony okazało się, że pod jego opieką znajdował się pies, który biegał bez smyczy i kagańca. W tym czasie na placu zabaw znajdowały się dzieci, które bały się wrócić do domu. Mężczyzna wraz z psem został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

W dniu 18.05.2018 około godziny 20:40 strażnicy miejscy  patrolując rejon ulicy Cieślaka zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn którzy próbowali chować się w krzakach. Na widok strażników mężczyźni zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zastali ujęci i wylegitymowani. Panowie posiadali przy sobie duże pudełka z środkami piorącymi, butelkę wódki i dwa czteropaki piwa. Przyznali się, że dokonali kradzieży tych artykułów w pobliskim sklepie przy ulicy Cieślaka. Na miejsce wezwano patrol Policji, który podjął dalsze czynności.

W dniu 19.05.2018 około godziny 15:50 strażnicy interweniowali na ulicy Trzesieckiej, gdzie wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na chodniku przy sklepie. Mężczyzna spał na chodniku, uniemożliwiając przejście pieszym. Strażnicy dobudzili go, okazało się, że mężczyzna był pijany, nie był wstanie ustać na nogach. Strażnicy odwieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania. 

Info:J.Siemaszko SM 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: