Mieszkanie Plus w Szczecinku - PiS zbiera podpisy pod petycją do burmistrza miasta

  • KW
  • 2018-05-18 11:44:34
Mieszkanie Plus w Szczecinku - PiS zbiera podpisy pod petycją do burmistrza miasta
  • Foto: TV Gawex

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinku zorganizowali w czwartek (17.05) na Placu Wolności briefing prasowy. Tematem spotkania z mediami była przygotowana przez działaczy petycja do Burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa, związana z programem Mieszkanie Plus.

Mieszkanie Plus to kolejny projekt rządu Prawa i Sprawiedliwości mający na celu zwiększenie dostępu do lokali mieszkalnych ludziom, których nie stać na zakup własnego lokum. Właśnie tego dotyczył briefing prasowy, który wczoraj zorganizowali działacze szczecineckiego PiSu. Przygotowaliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość petycję do pana burmistrza. Jest ona związana z programem Mieszkanie+ - rozpoczął spotkanie Marek Stasiuk. Szczecinek boryka się z wielkim problemem mieszkaniowym - kontynuował Tomasz Wójcik. To, co aktualnie buduje się w Szczecinku nie odpowiada wymaganiom 40-tysięcznego miasta. Według danych GUS za 2016 rok w powiecie szczecineckim na każde 10 tys. mieszkańców wybudowano zaledwie 14 mieszkań. Średnia dla województwa zachodniopomorskiego to 41 mieszkań. W samym Szczecinku wybudowano na 10 tys. mieszkańców 16 mieszkań - dodał. Nad Trzesieckiem na własne mieszkanie oczekuje około 300 rodzin.

Szczecinecki oddział Prawa i Sprawiedliwości przygotował więc petycję do Burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa, by wzorem innych miast, Szczecinek również przystąpił do programu. Przystępujemy do akcji zbierania podpisów pod petycją do Burmistrza Miasta Szczecinek, w której to skierujemy prośbę o wystosowanie listu intencyjnego, aby Szczecinek został włączony do programu. Osoby zainteresowane zwiększeniem puli mieszkań w Szczecinku zapraszamy do współpracy - zachęcał Paweł Rybak.

Jak podkreślano podczas briefingu, program Mieszkanie Plus ma być dużym ułatwieniem przede wszystkim dla młodych, niezamożnych ludzi. Wszyscy zainteresowani włączeniem się w akcję i podpisaniem petycji mogą zgłaszać do szczecineckiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości.

Briefing transmitowaliśmy na żywo na Facebooku Gawex Media. Zapraszamy do oglądania!

Komentarze (1)

ola 2018-05-19 09:39

czyli pis zaczął kampanię wyborczą na burmistrza. Michel zaczął się pokazywać publicznie, może to ich kandydat?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: