Zakończenie prac w centrum Szczecinka. Wykonawca usuwa ostatnie usterki

  • KW
  • 2018-05-18 10:49:49
Zakończenie prac w centrum Szczecinka. Wykonawca usuwa ostatnie usterki
  • Foto: TV Gawex

Dobiega końca remont ścisłego centrum Szczecinka, a mianowicie Placu Wolności oraz przyległych ulic. Inwestycja, która rozpoczęła się dwa lata temu pochłonęła prawie 6 milionów złotych. Aktualnie wykonawca usuwa ostatnie usterki, które ujawniły się podczas spisywania protokołu odbioru.

30 kwietnia 2018 roku szczecinecki ratusz wraz z wykonawcą przebudowy centrum miasta podpisał protokół odbioru. Jak informuje nas Daniel Rak, Zastępca Burmistrza Szczecinka, przy okazji sporządzania dokumentu natknięto się na kilka usterek, które wykonawca musi naprawić. Ważnymi elementami, które należy wyegzekwować od generalnego wykonawcy, to jakość zastosowanego drewna na niektórych ławkach, korekta krawężnika czy poprawa wystających płyt - wymienia D. Rak.

Inwestycja kosztowała 5,8 mln zł. W trakcie jej trwania miasto postanowiło dokonać kilka zmian w projekcie, między innymi w ilości zielonych nasadzeń. Cały czas doposażamy Plac Wolności w kolejne elementy małej architektury, tak jak donice z drzewami, które pojawiły się, a nie były w planach - dodaje nasz rozmówca. Pierwotnie projekt zakładał na sztywno ustawienie ławek. Ostatecznie jednak zdecydowano na pozostawienie ich luzem, co w przypadku różnych wydarzeń odbywających się na placu, ułatwi rozmieszczenie chociażby sceny.

Inwestycja zakładała również remont przyległych do Placu Wolności ulic: Zamkowej, Bartoszewskiego, 1 Maja, Podgórnej. We wszystkich tych lokalizacjach przebudowano nawierzchnię, wymieniono oświetlenie, zamontowano ławki, stojaki na rowery oraz zielone nasadzenia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: