Miasto szuka wykonawcy adaptacji budynku po Gimnazjum nr 1 na Centrum Organizacji Pozarządowych

  • KW
  • 2018-05-17 14:08:48
Miasto szuka wykonawcy adaptacji budynku po Gimnazjum nr 1 na Centrum Organizacji Pozarządowych
  • Foto: TV Gawex

Pod koniec 2017 roku informowaliśmy o planach Miasta Szczecinek dotyczących zmiany lokalizacji biur organizacji pozarządowych. Aktualnie mają one swoją siedzibę przy ulicy Bartoszewskiego, jednakże stan techniczny budynku pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym zapadła decyzja o przeprowadzce na ulicę Armii Krajowej, do budynku wygasającego Gimnazjum nr 1.

W budżecie miasta na rok 2018 zostały zabezpieczone środki na adaptację nowej siedziby szczecineckich organizacji pozarządowych. W ostatnich dniach ratusz rozpoczął realizację inwestycji od ogłoszenia przetargu pn. "Wykonanie adaptacji budynku Gimnazjum nr 1 na Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku w formule zaprojektuj i wykonaj". Jak zaznacza Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak, wcześniej przygotowany został program funkcjonalno-użytkowy, czyli dokument, który pozwala wyłonić wykonawcę właśnie w formule zaprojektuj i wybuduj.

Budynek przy ulicy Armii Krajowej był użytkowany jako szkoła, znajdują się tam ustawne pomieszczenia. Założenia koncepcji są takie, żeby każde ze stowarzyszeń miało własne pomieszczenia. Tutaj, przy ulicy Bartoszewskiego, mamy inną strukturę pomieszczeń, kilka stowarzyszeń użytkuje jedno pomieszczenie (...). Wiemy jakie są oczekiwania w nowej lokalizacji, chociażby aneksy kuchenne czy likwidacja barier architektonicznych w postaci wykonania windy - mówi TV Gawex Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak i obiecuje, że na etapie projektowania odbędzie się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, aby to właśnie oni powiedzieli jaki model pomieszczenia będzie im odpowiadał.

Oferty do ratusza będą wpływać do czwartku, 24 maja. W tym dniu okaże się, czy propozycje od oferentów będą zgodne z założeniami ratusza.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: