Wymiana polsko-niemiecka w SP nr 5

  • KW
  • 2018-05-17 12:28:39
Wymiana polsko-niemiecka w SP nr 5
  • Foto: TV Gawex

Od niedzieli, 13 maja, w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinku goszczą uczniowie z Niemiec, z miasta Buxtehude. W tym roku wymiana uczniów odbywa się pod hasłem "Śladami polsko-niemieckiej historii".

11-osobowa grupa uczniów wraz z dwoma opiekunami z Buxtehude przyjechała z wizytą do Szczecinka w minioną niedzielę. Przez cały tydzień, wraz z uczniami SP nr 5, niemieccy goście uczestniczą w specjalnie przygotowanych dla nich atrakcjach, związanych z tematem wymiany, czyli historią polsko-niemiecką. Jest to już druga wymiana. Pierwsza odbyła się rok temu w naszej szkole, natomiast my byliśmy w Niemczech we wrześniu ubiegłego roku. W tym tygodniu ponownie przyjechała do nas młodzież z Buxtehude, a my pojedziemy do nich znów we wrześniu - mówi nam Elżbieta Sobolewska, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinku.

W tym roku, w programie wizyty zaplanowano między innymi warsztaty w Juchowie, wycieczkę do Obozu Koncentracyjnego w Sztutowie, wycieczki rowerowe, zajęcia na basenie czy szczecineckich kortach tenisowych. Uczniowie biorą również udział w zajęciach dotyczących historii i sztuki. Wymiana potrwa do piątku, 18 maja.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: