Pijany pojechał zatankować samochód. Miał ponad 3 promile

  • KW
  • 2018-05-16 14:30:51
Pijany pojechał zatankować samochód. Miał ponad 3 promile
  • Foto: TV Gawex

Obywatelskim ujęciem i zastosowaniem tymczasowego aresztowania zakończyła się jazda 39-latka. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W tym stanie podjechał zatankować samochód.

Do ujęcia obywatelskiego doszło na stacji paliw w Będzinie (powiat koszaliński). Z relacji świadka, który widział całe zdarzenie, wynikało, że kierujący volkswagenem podjechał na stację paliw, aby zatankować samochód. 39-latek miał poważny problem z ustaniem na własnych nogach. Czuć było od niego alkohol. Mężczyzna postanowił upewnić się czy aby faktycznie jest to kierujący, a nie pasażer. W momencie, gdy 39-latek wsiadał za kierownicę samochodu, świadek podbiegł do niego, zabrał kluczyki od samochodu i tym samym uniemożliwił jazdę. Natychmiast na miejsce wezwał patrol - informuje KMP w Koszalinie.

Oficer dyżurny koszalińskiej komendy po otrzymaniu zgłoszenia o zaistniałej sytuacji, skierował na miejsce policyjną załogę. Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość, okazało się, że przypuszczenia świadka zdarzenia potwierdziły się całkowicie. 39-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie

39-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i z uwagi na to, że w przeszłości karany był już za to samo przestępstwo decyzją Sądu Rejonowego w Koszalinie został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę pijanemu kierowcy - zaznaczają policjanci.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: