III Powiatowy Przegląd ''Piosenka dobra na wszystko''

  • KW
  • 2018-05-16 14:03:18
III Powiatowy Przegląd ''Piosenka dobra na wszystko''
  • Foto: Piotr Balon

Za nami III Powiatowy Przegląd „Piosenka dobra na wszystko”, który odbył się w minioną sobotę (12.05) w Zespole Szkół w Grzmiącej. Jego uczestnikami byli młodzi, utalentowani wykonawcy ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu szczecineckiego. Jury w składzie: Karolina Horodyńska-Batura, Katarzyna Oleś, Krzysztof Tomaszewicz wysłuchało prezentacji solistów i zespołów, a następnie wyłoniło laureatów przeglądu.

W kategorii soliści powyżej 13 lat I miejsce zajęła Zofia Wiśniewska z Zespołu Szkół w Grzmiącej, II miejsce przypadło Roksanie Kuźniarskiej z Zespołu Szkół w Grzmiącej, III miejsce przyznano Katarzynie Wołejko również z Zespołu Szkół w Grzmiącej.

W grupie solistów do 13 lat laureatami zostali:

I miejsce – Julia Cywińska z Zespołu Szkół w Barwicach;

II miejsce – Julian Mantyk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku;

III miejsce – Zuzanna Orłowska  ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku.

Wśród zespołów na uznanie jury zasłużyli:

I miejsce – Zespół Forever Music w składzie: Hanna Kozioł, Julian Mantyk, Katarzyna Markowska, Zuzanna Orłowska, Agata Jakubaszko ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku;

II miejsce – Kornelia Kacprowicz, Julia Cywińska i Karolina Cywińska z Zespołu Szkół w Barwicach;

III miejsce – Aleksandra Cielebąk i Maja Czerw z Zespołu Szkół w Grzmiącej.

Gran Prix przeglądu otrzymała Lena Bołdak ze Szkoły Podstawowej w Mieszałkach, która wykonaniem piosenek „Słodki Strach” (muz. R. Wiórkiewicz, sł. M. Sochacki) i „Cud w szafie” (muz. J. Piątkowski, sł. M. Sochacki) zachwyciła jurorów i publiczność.

Pomysłodawcą Przeglądu Piosenki w Grzmiącej jest Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego, w organizację uroczystości zaangażowali się pracownicy Zespołu Szkół w Grzmiącej. Przegląd finansowany był przez Samorząd Powiatu Szczecineckiego. O wyjątkową oprawię plastyczną i muzyczną zadbali: Anita Gardzioła, Anna Ludwiczak, Celina Regulska, Andrzej Anderman. Nad całością imprezy i jej ostatecznym kształtem czuwały: Anna Wójcik, Wiesława Balon i Iwona Westerlich.

Przygotowanie po raz trzeci przeglądu w Grzmiącej możliwe było dzięki ogromnemu wsparciu Pani Katarzyny Oleś, dyrektora Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Nagrody w konkursie ufundowali: Powiat Szczecinecki, Gmina Grzmiąca, Państwo Katarzyna i Krzysztof Olesiowie, Krzysztof Tomaszewicz. Organizację przeglądu wsparli również państwo: Małgorzata i Zbigniew Wilkowie, Angelina i Tomasz Sękulscy oraz Joanna Getler.

III Powiatowy Przegląd „Piosenka dobra na wszystko” został pozytywnie odebrany przez publiczność i uczestników, z których każdy otrzymał upominek, a laureaci wyjątkowe nagrody. Mamy nadzieję, że przegląd na trwałe wpisał się w ofertę imprez kulturalnych gminy i powiatu oraz że będzie rosła liczba jego uczestników.

info: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku


  • Foto: Piotr Balon

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: