Kolejne zarybianie jezior, tym razem sandaczem

  • KW
  • 2018-05-16 11:49:15
Kolejne zarybianie jezior, tym razem sandaczem
  • Foto: TV Gawex

Trwa akcja zarybiania jezior Trzesiecko i Wilczkowo, która organizowana i finansowana jest przez Urząd Miasta Szczecinek. W minionych dniach do wody trafił narybek węgorza o wartości około 20 tysięcy złotych, a w środę (16.05) od godzin porannych akweny zarybiano sandaczem. Łącznie na to przedsięwzięcie miasto wyda 62 tysiące złotych.

Najczęściej w okresie wiosennym do jezior, stawów i innych akwenów wpuszczany jest narybek, który zachować ma równowagę fauny wodnej. Tak też jest w Szczecinku, gdzie miasto rokrocznie prowadzi akcje zarybiania wód. W tym roku do jezior Trzesiecko i Wilczkowo trafia szczupak, węgorz, sandacz oraz lin. Jeziora w Szczecinku zarybiane są od wielu lat (...). W sumie dzisiaj do naszych jezior trafi 160 tysięcy sztuk sandacza, a to trzecia tego typu akcja w tym roku w Szczecinku - mówi nam Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku i dodaje, że w roku 2018 planowana jest jeszcze jedno zarybianie, a mianowicie w październiku, kiedy to do jezior wpuszczony zostanie narybek lina.

Zarybianie jezior jest niezwykle ważne z różnych przyczyn. Z jednej strony akweny pełne ryb to atrakcja dla wędkarzy, z drugiej natomiast zyskuje na tym cały ekosystem wodny. Mam apel do wędkarzy i mieszkańców o zachowanie czystości, zabieranie ze sobą różnego rodzaju puszek, butelek, toreb, ponieważ im mniej śmieci w jeziorze, tym lepiej ta ryba, która dziś znajduje nowy dom, będzie rosła, a nasze jeziora będą czystsze - apeluje rzecznik ratusza.

Pozostaje mieć nadzieję, że narybek dobrze się przyjmie i szczecineckie jeziora pełne będą ciekawych okazów ryb.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: