Tak będą wyglądać nowe szczecineckie rowery miejskie

  • KW
  • 2018-05-15 13:49:10
Tak będą wyglądać nowe szczecineckie rowery miejskie
  • Foto: TV Gawex

W kwietniu bieżącego roku Komunikacja Miejska w Szczecinku rozstrzygnęła przetarg na uruchomienie nad Trzesieckiem sieci wypożyczalni rowerów miejskich. Wpłynęły dwie oferty, z których jedna opiewała na kwotę 1 mln 800 tys. zł, natomiast druga na 1 mln 100 tys. złotych. Ostatecznie wygrała szczecinecka firma, która aktualnie prowadzi intensywne prace związane z wdrożeniem całego systemu. Ma on rozpocząć swoje działanie 10 czerwca br.

Szczecinecki System Wypożyczalni Rowerów Miejskich, w skrócie SWRM, to inwestycja, która ma na celu zapewnić mieszkańcom możliwość poruszania się po całym mieście na jednośladach. Wypożyczalnia będzie się składać z 22 stacji dokujących rozmieszczonych na terenie Szczecinka oraz ze 150 rowerów, w tym 5 tandemów. Wykonawca rozpoczął przygotowania do postawienia w 22 lokalizacjach stacji, w pobliżu istniejących przystanków autobusowych. To dość duże zagęszczenie i ma to umożliwić multimodalną mobilność miejską. Jeżeli ktoś będzie miał taką ochotę to przejedzie się rowerem, jeśli nie, pojedzie autobusem - mówi nam Tomasz Merk, Prezes Komunikacji Miejskiej w Szczecinku.

Rowery wyposażone zostały w trzy przerzutki, koszyk, w który można włożyć mały bagaż, dzwonek czy odpowiednie oświetlenie. Waży on około 15 kilogramów i przeszedł już pierwsze testy. Każdy z nich jest w kolorze białym. Jak obiecuje wykonawca inwestycji, sposób wypożyczania rowerów będzie bardzo prosty. Polegał będzie na rejestracji poprzez aplikację lub stronę www oraz wpłacie opłaty inicjalnej w wysokości 19 złotych. Następnie wypożyczanie będzie odbywało się na zasadzie wpisywania numeru telefonu oraz PINu przy stacji dokującej.

Wartość całej inwestycji to 1 132 943,35 zł brutto. Wykonawca ma 60 dni na realizację zadania, więc wszystko wskazuje na to, że system zostanie uruchomiony jeszcze przed wakacjami, a mianowicie 10 czerwca.

Komentarze (1)

prpit 2018-05-17 08:44

a Ty pokaż swoje nogi:P

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: