Policyjne podsumowanie: 200 kontroli, 40 mandatów i lewe papierosy

  • KW
  • 2018-05-15 11:59:25
Policyjne podsumowanie: 200 kontroli, 40 mandatów i lewe papierosy
  • Foto: TV Gawex

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku podczas minionego weekendu skontrolowali 200 pojazdów i ukarali mandatami karnymi za przekroczenie prędkości ponad 40 kierujących. Zatrzymali również mężczyznę, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Szczecineccy policjanci po raz kolejny przez cały weekend przeprowadzali działania pod nazwą "Prędkość". Z naszej analizy wynika, że zbyt szybka jazda jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego policjanci podczas weekendu dyscyplinowali kierujących, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Podczas działań policjanci skontrolowali blisko 200 pojazdów i zatrzymali ponad 40 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość - mówi nam sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku i dodaje, że kierowcy za swój czyn zostali ukarani mandatami karnymi.

Z surowszymi konsekwencjami, a mianowicie stratą prawa jazdy, musiał się liczyć 53-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki Citroen. Kiedy policjanci kontrolowali prędkość w terenie zabudowanym, a dokładniej w miejscowości Wierzchowo, zauważyli samochód jadący z prędkością 102 km/h. Kierujący - mieszkaniec Szczecinka pożegnał się z uprawnieniami do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Za popełnione wykroczenie został również ukarany mandatem karnym, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych.

W minionym tygodniu mundurowi z KPP w Szczecinku zabezpieczyli też wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Do zatrzymania doszło podczas kontroli drogowej pojazdu marki Chrysler, którym poruszał się 43 – letni mieszkaniec Szczecinka. Podczas prowadzonych czynności mundurowych zainteresował widok kartonów przewożonych w bagażniku, które przykryte były kocem. Kiedy kierujący otworzył jeden z nich, okazało się, że znajdują się tam „lewe” papierosy. Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KPP w Szczecinku zabezpieczyli 3500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: