Sprawą szczurów z bloku przy ulicy Koszalińskiej zajęli się fachowcy

  • KW
  • 2018-05-14 13:47:18
Sprawą szczurów z bloku przy ulicy Koszalińskiej zajęli się fachowcy
  • Foto: TV Gawex

Powracamy do problemu szczurów, które krążyły po piwnicach, a także przed blokiem przy ulicy Koszalińskiej 66 w Szczecinku.

O sprawie pisaliśmy w artykule: Szczurzy problem w bloku przy ulicy Koszalińskiej [WIDEO]. Jak poinformowała nas Pani Barbara, mieszkanka ww. bloku, szczury przebywają tam już dłuższego czasu i mimo zgłaszania tego problemu do administracji, nikt się nim nie zajął. Z zapytaniem w tej sprawie zgłosiliśmy się do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Szczecinku.

Mamy podpisaną umowę na deratyzację z firmą specjalistyczną i zleciliśmy jej niezwłocznie wykonanie usunięcia szczura, dlatego, że trzeba też to zutylizować. Według moich informacji firma przyjęła zlecenie i to wykonała (...). Nasi pracownicy usuwać tego nie mogą, gdyż stanowi to zagrożenie epidemiologiczne - mówi nam Tomasz Wełk, Prezes ZGM TBS w Szczecinku. Firma, która na zlecenie spółki wykonuje działania deratyzacyjne, zobowiązana jest robić to dwa razy w roku - w marcu i wrześniu. Jak zaznacza nasz rozmówca, jeżeli pojawiają się potrzeby, takie jak w przypadku ulicy Koszalińskiej, firma prowadzić będzie dodatkowe działania.

Umieszczone zostały dodatkowe trutki, ponieważ rzeczywiście przed budynkiem są kanały, gdzie te gryzonie sobie przechodzą (...). W ostatnim okresie było trochę zgłoszeń, że szczury są aktywne (...). Mamy jednak podpisane umowy i objęte całe zasoby, więc myślę, że temat ten będzie opanowany i nie będzie tak niedogodny dla mieszkańców -  dodaje prezes.

Rzeczywiście sprawą szczurów przy ulicy Koszalińskiej zajęli się już fachowcy, którzy wysprzątali piwnice, oczyścili teren i zostawili świeżą trutkę.

Komentarze (3)

Pani Barbara 2018-05-14 18:30

Pełen profesjonalizm pracowników ZGM, szybka reakcja po zglosZebiu i działania firmy, dziękujemy zgm- mieszkańcy

Pani Babara 2018-05-14 18:34

szybka reakacja pracownikow ZGM po zgłoszeniu problemu, fachowe podejscie do pracy przez firme, dziekujemy ZGM - mieszkancy

Janka 2018-05-14 21:17

O ludzie ze zdechłym szczurem od razu do telewizji ?! Ludzie to chyba chcą skupić na sobie uwagę. Ja tam jestem zadowolona , nigdy nie mam problemu jak coś zgłaszam ze jest brudno to jest zrobione czasem dzwonie raz a czasem dwa ale nie dajmy się zwariować , trzeba trochę poczekać.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: