Nowy sprzęt dla Zespołu Szkół Technicznych

  • KW
  • 2018-05-14 09:37:47
Nowy sprzęt dla Zespołu Szkół Technicznych
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Teren ZST w Szczecinku to prawdziwy plac budowy. Trwają zaawansowane prace związane z budową Centrum Praktyk i Innowacji. Oprócz tego w szkole sukcesywnie pojawia się nowy sprzęt.

W ostatnich dniach warszawska firma Abplanalap dostarczyła urządzenia, które znajdą się na wyposażeniu pracowni nierozłącznego łączenia metali wraz z robotem spawalniczym: stoły warsztatowe-spawalnicze, szlifierka – ostrzałka, nożyce dźwigowe ręczne do cięcia blach, prasa ręczna, zestawy narzędzi ślusarskich, urządzenia do spawania gazowego, giętarka rur, piła taśmowa do cięcia metalu, wiertarka stołowa, zestaw do lutowania, zgrzewarka elektryczna, urządzenia do spawania elektrodą otuloną MMA wraz z zestawem ochronnym operatora, urządzenie do spawania metodą MIG/MAG wraz z zestawem ochronnym operatora, urządzenia do spawania metodą TIG wraz z zestawem ochronnym operatora oraz stanowisko spawalnicze zrobotyzowane

Jak podaje rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku, łączna wartość urządzeń to 543 283,56 zł brutto. Zakupione one zostały w ramach projektu „Szczecinecki eksperyment – zakup wyposażenia do Ośrodka Popularyzującego Naukę w Szczecinku” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 -2020. Warto przypomnieć, iż przewidywalna wartość całego projektu to 2 428 764,70 zł, zaś dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 2 064 449,99 zł (85%).


  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: