Umowa na remont ulicy Koszalińskiej podpisana

  • KW
  • 2018-05-13 18:15:57
Umowa na remont ulicy Koszalińskiej podpisana
  • Foto: TV Gawex

W miniony czwartek (10.05) władze samorządu powiatowego parafowały umowę z firmą, która podejmie się przebudowy odcinka ulicy Koszalińskiej w Szczecinku. Będzie to Zakład Usług Transportowych Jan Bankiewicz z Marcelina. W przeciągu kilku najbliższych dni powinno nastąpić przekazanie placu budowy.

Przypomnijmy, iż chodzi o ponad 400-metrowy odcinek, od skrzyżowania z drogą krajową nr 11 do skrzyżowana z ulicą Myśliwską. Nowa droga zostanie poszerzona do szerokości 7 metrów. Zakres prac przewiduje ponadto: przebudowę dwóch skrzyżowań, budowę nowych chodników, budowę i przebudowę zatok autobusowych i postojowych, budowę doświetlenia przejścia dla pieszych oraz przejścia dla pieszych z przejazdem rowerowym oraz nowe dosadzenia - wylicza Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. 

Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 1,3 miliona zł. Powiat szczecinecki ubiega się o 80% dofinansowanie tego zadania, czyli ponad 970 tys. zł z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Komentarze (1)

Pytam 2018-05-14 06:22

czy wladze zapominają że Koszalinska to też droga od sądu do ronda przy cpn ? Czemu ten odcinek nie jest remontowany ?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: