Brak chętnych na kompleks budynków po byłej ''budowlance''. Powiat ponownie ogłasza przetarg

  • KW
  • 2018-05-11 12:15:52
Brak chętnych na kompleks budynków po byłej ''budowlance''. Powiat ponownie ogłasza przetarg
  • Foto: archiwum TV Gawex

9 maja miał odbyć się przetarg dotyczący zbycia nieruchomości, na której znajduje się kompleks budynków po byłej placówce oświatowej, położony w Szczecinku przy ulicy Artyleryjskiej 9. Niestety z powodu braku chętnych procedura nie doszła do skutku, a Zarząd Powiatu Szczecineckiego postanowił ogłosić drugi przetarg i obniżyć cenę wywoławczą do 4,5 mln zł.

Pod koniec 2017 roku członkowie Zarządu Powiatu Szczecineckiego zaakceptowali projekt uchwały w sprawie zbycia nieruchomości, w której kiedyś mieściła się szkoła „budowlanka”, czyli Zespół Szkół nr 3. Po otrzymanej wycenie od rzeczoznawcy, zarząd ustalił kwotę zbycia tego obiektu na 5 milionów złotych.

Powodów, dla których Starostwo Powiatowe w Szczecinku zdecydowało się sprzedać tę nieruchomość było kilka m.in. oszczędności. Analiza wykazała, że powiat dysponuje dostateczną ilością budynków oświatowych, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbyć ww. obiekty, gdyż obecnie generują one jedynie koszty utrzymania.

Podczas czwartkowego (10.05) posiedzenia Zarządu Powiatu Szczecineckiego zdecydowano o ogłoszeniu kolejnego przetargu i obniżeniu ceny. Tym razem cena wywoławcza będzie niższa o 500 tysięcy złotych i wyniesie 4,5 mln zł.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: