Pożar strawił dom w Szczecinku. Potrzebna jest pomoc

  • KW
  • 2018-05-10 15:24:25
Pożar strawił dom w Szczecinku. Potrzebna jest pomoc
  • Foto: TV Gawex

5 maja w sobotę, w domu przy ulicy 1-go Maja w Szczecinku wybuchł pożar. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale mieszkańcy stracili wszystko. Ogień pochłonął całe wyposażenie domu oraz uszkodził budynek. Obecnie potrzebna jest wszelaka pomoc, od rzeczy codziennego użytku po artykuły budowlane.

W minioną sobotę, w godzinach popołudniowych w jednym z domostw przy ul. 1-go Maja doszło do zwarcia w skrzynce elektrycznej w wyniku czego wybuchł ogromny pożar. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się na dwóch kondygnacjach. Zniszczeniu uległ praktycznie cały dom, łącznie cztery pomieszczenia plus kuchnia. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak żywioł pochłonął cały dobytek 3-osobowej rodziny. W domu była właścicielka z koleżanką i to one zobaczyły płomienie i duże zadymienie. Zdążyły uciec z pomieszczenia, w którym się znajdowały. Nikt poza tymi osobami nie był w domu - mówi nam Paulina Peciak-Nazarewska, strażniczka miejska i organizatorka zbiórki dla pogorzelców.

Pożar strawił praktycznie wszystko. Sprzęty domowego użytku, meble, odzież. Bardzo mocno ucierpiały także poszczególne pomieszczenia. Praktycznie budynek wymaga kapitalnego remontu. Na szczęście z pomocą pogorzelcom przyszedł już Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz osoby prywatne. Bardzo dużą pomoc okazali mieszkańcy Szczecinka i nie tylko. Po informacji na Facebooku i w radiu dostaliśmy wiadomości od wielu osób spoza Szczecinka, którzy zobowiązali się, że pomogą finansowo i takie środki przysyłają pocztą - dodaje nasza rozmówczyni. Nie brakuje też pomocy w formie rzeczowej. Aktualnie udało się pozyskać sprzęty gospodarstwa domowego i inne przedmioty. Zebrano meble, lodówkę, pralkę, gazówkę, a wszystko to trafi do mieszkania dopiero po remoncie. Jeżeli ktoś ma chęć pomóc pod kątem rzeczy materialnych, takich jak odzież czy rzeczy do mieszkania to prosimy o kontakt w momencie, gdy mieszkanie będzie odremontowane. Mamy nadzieję, że nie będzie to długi okres i że znajdą się osoby, które pomogą odremontować ten lokal - mówi P. Peciak-Nazarewska.

Na chwilę obecną potrzeba przede wszystkim materiałów budowlanych, a także drzwi, okien, wszelkiego rodzaju kabli elektrycznych, które są niezbędne przy naprawie instalacji elektrycznej. Główny kabel, który znajduje się w ziemi, również jest do wymiany. Nieocenione byłoby też fachowe wsparcie w dziedzinie budowlano-remontowej. Wszystkie osoby i firmy chcące udzielić jakiejkolwiek pomocy mogą się kontaktować ze Strażą Miejską w Szczecinku, która na bieżąco jest w kontakcie z rodziną.

Pożar strawił dom w Szczecinku. Potrzebna jest pomoc

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: