Rozpoczęły się prace na ulicy Trzesieckiej i Kościuszki

  • KW
  • 2018-05-10 14:30:56
Rozpoczęły się prace na ulicy Trzesieckiej i Kościuszki
  • Foto: TV Gawex

Rozpoczęło się przedsięwzięcie, na które z utęsknieniem czekali mieszkańcy Szczecinka i powiatu szczecineckiego. Mowa tu o remoncie ulicy Trzesieckiej oraz ulicy Kościuszki. Aktualnie trwa przygotowanie terenu pod główne prace. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-lnżynieryjnego z Torunia.

Trwają prace związane z karczowaniem pni, a w najbliższym czasie rozpoczną się te dotyczące ścieżki rowerowej i chodników, od strony ronda przy drodze wojewódzkiej nr 172. Niebawem nadejdzie również etap prac kanalizacyjnych. Najważniejszy punkt remontu to oczywiście wymiana nawierzchni na odcinku ponad 2,4 km - informuje nas Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku i dodaje, że w zakresie prac znajdzie się też budowa miejsc parkingowych, zatok autobusowych i oświetlenia.

Powiat szczecinecki na realizację inwestycji otrzymał 3 mln zł dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. W kosztach przedsięwzięcia partycypuje również Miasto Szczecinek, które dołoży 1,5 mln złotych. Koszt całego remontu to 6.852.872,15 zł brutto.

Oczywiście jak to bywa przy tego typu przedsięwzięciach, konieczne będzie wprowadzenie alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych. Będzie to wykorzystanie małej obwodnicy. Póki co jednak droga jest przejezdna - podsumowuje P. Rozmus. Inwestycja ma się zakończyć w październiku 2018 roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: