Ze Śmiadowa znika kostka kamienna. Utrudnienia w ruchu na DK nr 20

  • KW
  • 2018-05-10 09:32:57
Ze Śmiadowa znika kostka kamienna. Utrudnienia w ruchu na DK nr 20
  • Foto: TV Gawex

Rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi krajowej nr 20 w rejonie miejscowości Śmiadowo. Zakres robót obejmuje przebudowę drogi na odcinku o długości 1,3 km przy jeziorze Śmiadowo i w samej miejscowości Śmiadowo. Istniejąca nawierzchnia z kostki kamiennej, pochodząca z lat 30 ubiegłego wieku, zostanie zastąpiona nową nawierzchnią bitumiczną. Inwestycję realizuje firma Colas, a jej koszt to niemal 7 milionów złotych.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, DK 20 w rejonie Śmiadowa to ostatni fragment szlakowy drogi krajowej w województwie zachodniopomorskim posiadający nawierzchnię brukową. Brak właściwej nośności, pogarszający się komfort przejazdu, brak kanalizacji w miejscowości Śmiadowo oraz ograniczona przyczepność pojazdów na nawierzchni z kostki kamiennej spowodowały konieczność przebudowy tego odcinka. W ramach realizowanych robót istniejąca nawierzchnia zostanie rozebrana, w jej miejsce zostanie wykonana nowa nawierzchnia o konstrukcji bitumicznej. Droga zostanie dostosowana do nośności 11,5 ton na oś. Powstanie kanalizacja deszczowa, zatoki autobusowe i chodniki w miejscowości Śmiadowo. Inwestycja ma się zakończyć do końca listopada 2018 roku.

W związku z przebudową od 9 maja na ww. odcinku obowiązuje objazd dla samochodów ciężarowych (o masie powyżej 3,5 ton) drogą przez Borne Sulinowo. Pojazdy osobowe będą miały możliwość przejazdu przez przebudowywany odcinek, ale należy się liczyć z poważnymi utrudnieniami (ruch wahadłowy, ograniczenia prędkości i zawężenie jezdni), dlatego GDDKiA zaleca wszystkim pojazdom korzystanie z objazdu.

Ze Śmiadowa znika kostka kamienna. Utrudnienia w ruchu na DK nr 20

Komentarze (4)

Kolo 2018-05-10 10:34

Czas najwyższy.

robo 2018-05-19 07:40

Ciekawi mnie bardzo do kogo lub na czyje podwórko trafi owa kostka,chciałbym wiedzieć aby ktoś się tym zainteresował...

HAWK 2018-05-19 18:06

"ROBO" - to pewnie tak trochę piszę bo sam by chciał przygarnąć. Ja osobiście tam byłem i wielu okolicznych gospodarzy się podpytywało co z tą kostką i czy się nie da coś załatwić.

ggg 2018-05-19 18:07

po co pisać jak nie widać

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: