Kapsuła Czasu spocznie przy Alei Niepodległości w Bornem Sulinowie

  • KW
  • 2018-05-09 13:47:01
Kapsuła Czasu spocznie przy Alei Niepodległości w Bornem Sulinowie
  • Foto: UM Borne Sulinowo

Zatrzymaj czas na 100 lat, zostaw ślad dla potomnych! Kapsuła czasu spocznie w pobliżu Budynku Kulturalno-Oświatowego przy Alei Niepodległości w Bornem Sulinowie z okazji 25-lecia miasta.

W Kapsule Czasu – oprócz ważnych dla miasta dokumentów, listów dzieci i młodzieży do przyszłych pokoleń oraz różnych pamiątek z teraźniejszości – chcemy umieścić księgę z podpisami mieszkańców, którzy w tym mieście mieszkali i mieszkają, kształtują jego teraźniejszość i mają wpływ na jego przyszłość. Chcemy, by kapsułę otworzono za 75 lat, w dniu 5 czerwca 2093 r., w 100. rocznicę Bornego Sulinowa. Nie wiemy, kim będą ludzie, którzy ją otworzą i kiedy to dokładnie nastąpi. Być może będą to Państwa wnuki, a może prawnuki - informuje Urząd Miejski w Bornem Sulinowie.

Każdy kto chcecie zostawić po sobie pamiątkę pod listem do przyszłych pokoleń, może złożyć swój podpis w księdze, która w dniu 1 czerwca 2018 r., zostanie umieszczona w Kapsule Czasu podczas uroczystych obchodów 25-lecia Bornego Sulinowa. Księga została wyłożona przy Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie. Termin zbierania podpisów upłynie w dniu 30 maja 2018r.

O szczegółach obchodów 25-lecia Bornego Sulinowa można przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: