Mieszkańcy Świdwina uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  • KW
  • 2018-05-08 12:37:26
Mieszkańcy Świdwina uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • Foto: UM Świdwin

Uroczystości rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych na zamkowym dziedzińcu oraz ich przemarszem z towarzyszeniem Świdwińskiej Orkiestry Dętej do kościoła MBNP. Tam odbyła się msza w intencji ojczyzny. Następnie poczty sztandarowe, władze samorządowe, kompania honorowa Wojska Polskiego i pozostali uczestnicy przeszli na Plac Konstytucji 3 Maja.

Po wysłuchaniu hymnu państwowego głos zabrał burmistrz Świdwina, Jan Owsiak. 3 maja zajmuje zupełnie wyjątkowe miejsce w kalendarzu każdego Polaka – powiedział. To szczególna okazja, by pomyśleć o wspólnym dziedzictwie zawartym w słowie „ojczyzna”. Uroczystość dzisiejsza jest demonstracją naszego przywiązania i szacunku dla polskiej historii i tradycji. Konstytucja 3 Maja to nie tylko historia. To również dzień dzisiejszy, bo tak jak jej twórcy i obrońcy, chcemy żyć w wolnej i suwerennej ojczyźnie.

Po wystąpieniu burmistrza odbył się apel poległych, a kompania wojska oddała salwę honorową. Na zakończenie uroczystości delegacje samorządów, kombatantów, służb mundurowych, szkół, zakładów pracy i organizacji społecznych złożyły kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Pomordowanym i Pomordowanym Żołnierzom Ofiarom Faszyzmu i Stalinizmu.

info: UM Świdwin

Mieszkańcy Świdwina uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • Foto: UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: