Wykaz kąpielisk, przeprosiny i skarga. Obrady szczecineckich radnych

  • KW
  • 2018-05-07 15:08:54
Wykaz kąpielisk, przeprosiny i skarga. Obrady szczecineckich radnych
  • Foto: TV Gawex

Za nami kolejna sesja Rady Miasta Szczecinek. 7 maja od godziny 9:00 radni obradowali w szczecineckim ratuszu, a do podjęcia mieli kilka ważnych uchwał. Te dotyczyły między innymi dotacji dla żłobków czy ustalenia wykazu kąpielisk na jeziorze Trzesiecko w sezonie letnim. Ponadto podczas sesji radny Marcin Bedka zgodnie z wyrokiem przeprosił Zbigniewa Gawrońskiego, prezesa Gawex Media, za naruszenie jego dóbr osobistych.

To była wyjątkowo krótka sesja. Porządek dzisiejszych obrad zawierał 14 punktów. Oprócz uchwał typowo porządkowych, radni podjęli kilka istotnych tematów, które dotyczyły między innymi dotacji dla żłobków oraz kąpielisk nad Trzesieckiem. W sezonie kąpielowym w 2018 roku będą trzy kąpieliska:
1)    kąpielisko nr 1 -  nad jez. Trzesiecko przy ul. Mickiewicza „plaża miejska”,     
2)    kąpielisko nr 2 – nad jez. Trzesiecko przy ul. Kilińskiego „plaża wojskowa",
3)    kąpielisko nr 3 – nad jez. Trzesiecko przy terenie zwanym potocznie „Mysia Wyspa”.

Sezon kąpielowy trwał będzie od 15.06.2018 r. do 31.08.2018 r.

Radni na dłużej zatrzymali się przy rozpatrzeniu skargi jednego z obywateli na działania Burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa. Chodziło tu o wypowiedź burmistrza, która padła na jednej z poprzednich sesji odnośnie planowanej inwestycji, czyli powstania chlewni w Dalęcinie. Uznano, że skargę należy uznać za bezzasadną. Burmistrz w krótkiej wypowiedzi jeszcze raz podkreślił, że jego obowiązkiem jest dbanie o naszych mieszkańców i z tego powodu zaniepokojony planowaną inwestycją wyraził swoją opinię - mówi nam Katarzyna Dudź, Przewodnicząca Rady Miasta Szczecinek.

Podczas sesji radny Marcin Bedka zrealizował część wyroku koszalińskiego sądu z dnia 16 października 2017 i przeprosił podczas obrad Prezesa firmy Gawex Media Zbigniewa Gawrońskiego za naruszenie jego dóbr osobistych. O sprawie pisaliśmy w artykule: Radny Marcin Bedka wykonał część wyroku i przeprosił na sesji Zbigniewa Gawrońskiego [WIDEO]. Ponadto radny Marcin Bedka zobowiązany jest do wpłacenia 5 tysięcy złotych na rzecz Hospicjum im. Świętego Franciszka z Asyżu oraz pokrycia kosztów postępowania sądowego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: