Zerwane flagi, potrącenie kobiety na pasach oraz napaść na strażnika miejskiego

  • KW
  • 2018-05-07 13:14:25
Zerwane flagi, potrącenie kobiety na pasach oraz napaść na strażnika miejskiego
  • Foto: SM Szczecinek

W okresie od 30.04.2018 r. do 06.05.2018 r. strażnicy miejscy podjęli 86 interwencji w stosunku do 98 osób. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 22 zdarzenia, gdzie interwencje podejmowali strażnicy miejscy.

30.04.2018 r. około godziny 22 na ul. Warcisława IV operator monitoringu ujawnił dwóch mężczyzn spożywających alkohol. Następnie idąc w stronę PKP jeden wszedł drugiemu na barki i zerwał flagi wiszące na latarni. W tym momencie został ujęty przez strażników miejskich.

2.05.2018 około godziny 11:10 strażnicy miejscy patrolujący ulicę Szafera zauważyli samochód osobowy stojący na przejściu dla pieszych, a obok dwie kobiety zbierające zakupy z jezdni. Jak się okazało, na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia kobiety. Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wezwali patrol Policji, któremu przekazano interwencję.

3.05.2018 r. około godziny 9:00 strażnicy miejscy otrzymali wezwanie na interwencję na skrzyżowanie ulicy Waryńskiego i Bukowej. Przy skrzyżowaniu miała leżeć martwa sarna. Po przyjeździe okazało się, że leży tam martwy daniel, który zostanie przekazany do utylizacji.

3.05.2018 około godziny 17:00 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na teren cmentarza, gdzie w jednej z alejek miał leżeć mężczyzna. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę ze śladami krwi na twarzy, uchu i rękach. Czuć było od niego ostrą woń alkoholu, krztusił się i dostawał drgawek. Na miejsce wezwano zespół ratunkowy, któremu go przekazano.

04.05.2018 około godz. 14:30 zgłoszenie biegającej sarny na terenie ogrodzonego ogródka działkowego przy ul. Miłej - zwierze miało zakrwawiony pysk. Wezwano na miejsce zdarzenia lekarza weterynarii, który uśpił i przewiózł sarnę do lecznicy.

04.05.2018 około godz. 22 operator monitoringu ujawnił na Placu Wolności pozostawiona torebkę.Po sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz znajdował się komplet kluczy na tzw. smyczy, które są do odebrania w komendzie Straży Miejskiej w Szczecinku.

06.05.2018 około godz. 19:30 zgłoszenie mieszkańca na ulicy Traugutta, gzie znaleziono rannego ptaka kruka z uszkodzonym skrzydłem. Ptaka przewieziono do lecznicy.

06.05.2018 około godz. 11:55 przy ul. Warcisława IV w trakcie przeprowadzanej interwencji, w stosunku do trzech mężczyzn spożywających alkohol w miejscu niedozwolonym, doszło do znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Straży Miejskiej. Jeden ze sprawców zachował się agresywnie i prowokacyjnie. Używał słów wulgarnych, nie stosował się do wydawanych poleceń, uderzył dwukrotnie w rękę funkcjonariusza. Wobec niego została użyta siła fizyczna w postaci chwytów obezwładniających. Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji. Sprawca został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji, która prowadzi dalsze czynności wyjaśniające. 

info: Straż Miejska Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: