Noc Muzeów w Szczecinku już 19 maja

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-05-04 13:53:29
Noc Muzeów w Szczecinku już 19 maja
  • Foto: Muzeum Regionalne w Szczecinku

19 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów w Muzeum Regionalnym w Szczecinku. W tym roku tematem przewodnim jest stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 14:00 spod Muzeum startuje Gra o Niepodległość. Zespoły będą miały za zadnie dostarczyć telegram Józefa Piłsudskiego bezpiecznie przez trzy zabory. Grupy mogą liczyć od 2 do 5 osób, zapisy na miejscu.

O 18:00 nastgąpi oficjalne rozpoczęcie Nocy Muzeów na muzealnym dziecińcu. O tej samej godzinie ruszą warsztaty kaligrafii dla dzieci. Będzie na nich można napisać list za pomocą stalówki i atramentu, tak, jak w 1918 roku. Dzieci poniżej 7 lat muszą uczestniczyć w zajęciach z opiekunem. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Od godziny 18:30 na dziedzińcu będzie można zobaczyć pokazy umundurowania i broni z okresu I wojny światowej.

0 19:30  odbędzie się konkurs na najlepszy kostium z 1918 roku. Muzeum w Szczecinku serdecznie zachęca do przebrania się nawet, jeśli nie chcemy startować w konkursie. W godzinach 19:00-22:00 w sali edukacyjnej (piwnica) działać będzie retro-studio fotograficzne, gdzie będzie można zrobić sobie zdjęcie w stylu vintage.

O 20:00 uczniowie Szkoły Muzycznej zaśpiewają wiązankę pieśni legionowych. Koncert odbędzie się na dziedzińcu muzealnym.

Z kolei od godziny 21:00 rozpocznie się zwiedzanie z przewodnikiem wszystkich wystaw czasowych i stałych. W programie m.in. dwie nowe wystawy: nabytki i „Nowa, odrodzona”.

Info:Muzeum Regionalne w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: