Powiat stara się o dofinansowanie na dwie inwestycje drogowe

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-04-30 08:27:09
Powiat stara się o dofinansowanie na dwie inwestycje drogowe
  • Foto: TV Gawex

Starostwo Powiatowe stara się o nowe środki na remonty drogowe. Tym razem transzą w wysokości 27 mln złotych na tego typu zadania dysponuje Wojewoda Zachodniopomorski. Zadanie podziału tych pieniędzy nie będzie łatwe gdyż wpłynęło sporo projektów. Powiat szczecinecki złożył dwa wnioski - na remont ulicy Koszalińskiej oraz budowę kilometrowego odcinka drogi z Parsęcka do kopalni kruszyw.

O tym, że infrastruktura drogowa daleka jest od ideału zarówno w powiecie jak i w samej gminie Szczecinek trzeba mówić. Szczególnie w okresie pozimowym widać, że niektóre odcinki dróg wymagają natychmiastowych remontów. Finansowanie wszystkiego w całości z budżetów samorządowych jest niemożliwe dlatego też władze starają się pozyskiwać środki z innych źródeł. Tym razem środkami do podziału na tego typu zadania dysponuje wojewoda zachodniopomorski.

Szczecineckie starostwo powiatowe złożyło dwa wnioski -jeden obejmuje zadanie remontu ulicy Koszalińskiej, drugi z kolei budowę kilometrowego odcinka drogi z Parsęcka do kopalni kruszyw.

Nie jest pewne czy te zadania otrzymają wsparcie od Wojewody. Póki co zarówno starosta Krzysztof Lis jak również poseł na Sejm, Małgorzata Golińska zabiegają o te inwestycje, aby przedstawić je w jak najlepszym świetle.

Wnioski mają być zweryfikowane do 15 maja. Z kolei do 30 maja ma zapaść decyzja w sprawie, które wnioski znajdą się na liście zadań, które otrzymają te wsparcie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: