Ogromne zainteresowanie programem rehabilitacji seniorów [WIDEO]

  • KW
  • 2018-04-26 15:52:47
Ogromne zainteresowanie programem rehabilitacji seniorów [WIDEO]
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki ratusz pod koniec ubiegłego roku rozpoczął realizację programu prozdrowotnego pod nazwą „Rehabilitacja seniorów – mieszkańców Miasta Szczecinek na lata 2017-2020”. Dzisiaj (26.04) w budynku Urzędu Miasta odbyła się konferencja prasowa, podczas której szczegółowo omówiono cztery miesiące działania projektu.

Przypomnijmy, dzięki wdrożonemu programowi każdy mieszkaniec Szczecinka powyżej 65. roku życia ma szansę na skorzystanie z darmowych zabiegów, w całości finansowanych przez miasto. Każdy z zakwalifikowanych pacjentów, w zależności od problemu zdrowotnego, uzyskuje 10-dniowy cykl 3 zabiegów. W programie mogą wziąć udział osoby, które w okresie ostatnich 6 miesięcy nie korzystały z rehabilitacji w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, a także nie mają zaplanowanych takich zabiegów w ciągu najbliższych 30 dni. Wszyscy inni, spełniający kryterium wieku, mogą zapisać się na darmowe leczenie. Wystarczy udać się do lekarza rodzinnego lub do lekarza specjalisty i uzyskać skierowanie na rehabilitację. Następnie dokument dostarczyć do jednego z dwóch gabinetów, które wygrały konkurs przeprowadzony przez miasto - Zakład Rehabilitacji Reha Medica Szczecinek, ul. Kościuszki 57 oraz „PODIMED” Sp. z o.o. Szczecinek, ul. Kilińskiego 7.

Jak się okazuje, program cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od rozpoczęcia programu do końca marca 2018 roku do leczenia zakwalifikowano 321 pacjentów, wykonano 8928 zabiegów, co kosztowało miasto łącznie 89 280 zł. W 2018 roku miasto planowało przeznaczyć na to przedsięwzięcie 120 tysięcy złotych, jednak najprawdopodobniej kwota ta zostanie zwiększona.

Poniżej relacja wideo z konferencji prasowej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: