Taksówka wodna wyruszy w rejs po jeziorze Trzesiecko

  • KW
  • 2018-04-26 14:27:58
Taksówka wodna wyruszy w rejs po jeziorze Trzesiecko
  • Foto: TV Gawex

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w weekend majowy mieszkańcy miasta będą mogli przemieszczać się po szczecineckim jeziorze taksówką wodną. Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza łodziami, wystąpił o uzyskanie pozwolenia na przewóz osób, tak zwanego uproszczonego świadectwa zdolności żeglugowej.

Przypomnijmy, dwie łodzie do Szczecinka przyjechały dziesięć lat temu i zostały zakupione w ramach programu Civitas Renaissance. Jedna z nich pochodzi z lat 50-tych, natomiast druga z lat 20-tych. Miały być one uzupełnieniem statków pasażerskich, które kursują w okresie letnim po wodach jeziora Trzesiecko. Ponieważ taksówki były w złym stanie technicznym postanowiono je naprawić, co kosztowało miasto łącznie 90 tysięcy złotych. Jedna z nich jest już gotowa, natomiast druga w trakcie remontu. Pierwsza taksówka wodna rozpocznie rejsy po Trzesiecku, jeśli tylko Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzyma stosowne pozwolenia.

W zeszłym tygodniu spotkaliśmy się z inspektorem Urzędu Żeglugi Śródlądowej oraz Inspektorem Inspekcji Pracy ze Szczecinka, którzy zrobili pierwszy odbiór łodzi. Ubiegamy się o uproszczone świadectwo zdolności żeglugowej, które będzie nas uprawniać do tego, aby w sposób legalny i bezpieczny móc przewozić pasażerów po naszym jeziorze i robić to w formie odpłatności - mówi nam Maciej Makselon, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku i dodaje, że podczas spotkania OSiR otrzymał szereg wskazówek co należy jeszcze wykonać i poprawić, aby jak najszybciej otrzymać ww. świadectwo. Jesteśmy na dobrej drodze, aby niebawem raz jeszcze spotkać się z inspektorami i przedstawić im nasz plan i otrzymać dokument. Zrobimy wszystko, aby na majówkę, kiedy jest otwarcie sezonu wodniackiego i pomostu przy Zamku, być już gotowym z możliwością przewozu pasażerów po Trzesiecku. Jeśli nam to nie wyjdzie na majówkę, wówczas postaramy się uruchomić łodzie jak najszybciej. Na razie jedną, później drugą - kończy M. Makselon.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: